Mitmesugust

Naine, kes leiutas tänapäevase kohvivalmistamise meetodi (7)

Toimetas Greete Kõrvits, 8. märts 2017 22:32
Melitta BentzFoto: Vida Press
Kui oled kohviarmastaja, eriti kui jood filtrikohvi, siis võlgned oma igahommikuse ärataja eest tänu ühele Saksa koduperenaisele, kes leiutas tagasihoidliku filtri, mida kohvi keetmisel kasutad.

Melitta Bentz, kes tegi igal hommikul kohvi, ei olnud rahul keraamiliste ja metallist filtritega, mis 20. sajandi alguses müügil olid, kirjutab PopSugar.com. Linased filtrid olid aga jube tüütud pesta. Ta soovis mahedamat hommikujooki ilma purutükkide ja ülekeetmisest tuleva kibeda maitseta. Niisiis proovis ta õhemat materjali: Melitta kasutas paberit oma poja koolikaustikust. Ta lõi naeltega messingist kruusi põhja augud ja kattis selle siis paberiga. Ja oligi valmis! Ei mingit kibedat, puru täis kohvi enam.

1908. aastal patenteeris Melitta oma paberist filtri ja lõi koos abikaasaga omanimelise firma, mis praegugi kohvi ja filtreid toodab. Oma elu jooksul sai Melitta mitmeid auhindu ja nõudlus uut tüüpi filtrite järele tõusis kohe pärast firma asutamist lakke.

Järgmisel korral, kui oma hommikukohvi valmistad, võid olla tänulik, et elas selline geniaalne naine, ilma kelleta ei naudiks me kohvi nii, nagu seda tänapäeval teeme.

Samal teemal

10.03.2017
Leiutised, mille mõtlesid välja naised

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee