Foto: Päev ilma naisteta / Facebook
Toimetas Kristin Aasma 4. märts 2017 12:53
Facebooki leht "Päev ilma naisteta" kutsub rahvusvahelisel naistepäeval järgima USA vabaühenduste algatatud samanimelist aktsiooni, et juhtida tähelepanu naiste õigustega seotud probleemidele.  

Eesti versiooni järgi koosneb 8. märtsi aktsioon kolmest põhipunktist.

Esiteks: naised võtavad päeva töölt vabaks.

Teiseks: kõik aktsiooniga ühinenud naised riietuvad sel päeval punasesse.

Kolmandaks: oma protestist postitatakse foto.

Aktsioonist osalejail soovitatakse välja mõelda ka naiste inimõigusi puudutav sõnum, mis osaleja jaoks oluline, ning postitada seegi Facebooki.

Sõnumite postitamine juba käib. 

undefined Foto: Päev ilma naisteta / Facebook

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

Võitlus naiste inimõiguste eest? 8. märts 2017 09:45
Nimetage üks inimõigus arenenud riikides, mis on meestel aga mida naistel pole. Õige vastus on see et sellist pole võimalik nimetada.
Väike tähelepanek, see kui maksumaksjat EI SUNNITA valitsuse läbi abordikliinikuid rahastama (nagu on nüüd USA kursimuutus) , siis ei ole see kuidagi naiste õiguste piiramine. Igaüks peaks ikka oma abordi eest ise moraalset vastutust ja kulusi kandma.
Sõltuvused 5. märts 2017 12:54
Huvitav, et "naistepäev" peaks olema päev ilma naisteta??
Võiks ju hoopis vastupidi olla - naised ei puutu naistepäeval üldse Facebooki (kuigi see on ilmvõimatu), vaid oleksid hoopis elukaaslaste jaoks olemas terve päeva. Mees hindaks seda kindlasti kõrgelt, kui naine suudaks tema pärast üheks päevaks telefoni (Facebooki) käest panna. Vähemasti normaalsed mehed. Vot see oleks alles žest.
aga 6. märts 2017 16:47
normaalsed naised on sel päeval tööl.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS