"Eile sai tehtud esimene start, pärast minu jaoks pikka ja lõputut aastat, mida täitis peaasjalikult vigastusest võitu saamine. Olen tagasi võimsamana kui varem ja seda näitasid esimese stardi kohta ka väga head ajad."Foto: Õilme Võro Instagram
Naisteleht 21. jaanuar 2017 19:58
Möödunud aasta veebruaris 200m sprindis Eesti meistriks kroonitud kergejõustiklane Õilme Võro sai pärast pikka aastat lõpuks enda vigastustest võitu ja on enda sõnul tagasi tugevamana kui eales varem.

"On suurepärane tunne olla tagasi seal, kuhu kuulun," kirjutab Õilme enda sotsiaalmeedias.

"Eile sai tehtud esimene start, pärast minu jaoks pikka ja lõputut aastat, mida täitis peaasjalikult vigastusest võitu saamine. Olen tagasi võimsamana kui varem ja seda näitasid esimese stardi kohta ka väga head ajad."

Ligi aasta tagasi kirjutas Õhtuleht Õilme Võro karmist luuhaigusest, mistõttu soovitas arst tal spordist taanduda.

 Pärast kaheksandat klassi otsustas Võrumaalt pärit Õilme tõsiselt kergejõustikule pühenduda. Kodukandis oli ta parim, silme ees terendas kaugushüppajakarjäär. 1. septembril 2011 alustas kergejõustiklane üheksandat koolitalve Tallinnas. "Enne Audentesesse minekut avastati mul osteokondriit," lausub Õilme. "See on luu verevarustuse häire, kõhrega kaetud luutükkide irdumine liigese pinnalt. Seis oli halb – mõlemas hüppeliigeses olid kolmesentimeetrised augud!"

Täpsemalt Õilme Võro tervisest ja sporditegemisest saab Õhtulehest edasi lugeda SIIT!