Foto: Vida Press
Toimetas Piret Kütt 10. jaanuar 2017 11:04
Naise peksmine meenutab talle, kes on majas peremees - see on nagu ravim! Nii on kirjas Türgi värskes abielunõustamise raamatus "Abielu ja pereelu". 

Šokeeriv 394-leheküljeline raamat soovitab näiteks järgnevat:

* Naist, kes ei kaunista end ega oma meest, ei allu korraldustele, võib peksta. See tuletab naisele meelde, kes on majas peremees. See on nagu ravim. 

* Polügaamia on kasulik. Kas see pole parem kui lahutada oma halvatujulisest naisest ning jätta ta õnnetuseks teisele mehele?

Siiani on raamat ilmunud Türgi kahes piirkonnas ning pole rahva hulgas ühtegi kaebust esile kutsunud, vahendab Daily Mail. 

Küll pole üllitisega rahul opositsioonipartei CHP, kelle arvates määratleb raamat naisi seksorjadena. 

Kommentaarid  (20)

eesti inimene 11. jaanuar 2017 17:01
Tegelikult arvan ma seda, et perevägivald on pigem elustiili osa kui kuritegevus vastassoo vastu. Elus on nähtud paare, kelle elu kulgebki ühest tülist ja kaklemisest teise ja samas ka ühest leppimisest teise- kui mõlemad pooled naudivad seda, siis milleks sekkuda, milleks ajalehtedes ruumi sellistele asjadele raisata. Peksavad ja armatsevad vahelduva eduga. Pole tarvis neid naiste ega ka meeste varjupaiku, kui selline elu pole meele järgi, leitakse ise lahendus. Sellise eluga tähelepanu ja haletsemise kerjamine on rumal ja vastik. Kaklete, siis kakelge, lepite ära, siis leppigeja elage edasi, aga lõpetage selliste teemade kajastamine ajakirjanduses.
. 10. jaanuar 2017 23:13
Ja ühe kirjaniku poolt avaldatud ühe teose põhjal saab ju terve rahvuse ja kultuuri ühe sõnaga kokku võtta, eks? Pole vaja ühtki selle rahvuse inimest enam isiklikult tundma õppidagi, milleks aega raisata. Usume ikka meediat :)
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS