Mitmesugust

Kertu Jukkum meelitab tervist pipraviinaga 

Naisteleht, 28. detsember 2016 18:34
"Doktor Stine pidas nõu oma isaga ja siis proviisoriga ning leidis, et tervise toob just see komplekt," viitab pipraviina napsule Kertu Jukkum.Foto: LAURA OKS
Gripilaine on jõudnud ka Kertu Jukkumini, kes harilike medikamentide asemel püüab tervist tagasi meelitada hoopis pipraviinaga.

"Doktor Stine pidas nõu oma isaga ja siis proviisoriga ning leidis, et tervise toob just see komplekt," viitab pipraviina napsule Kertu Jukkum.

Eesti rahvameditsiinis on juba pikka aega levinud arvamus, et pipranaps on hää nii kõhuhädade kui ka gripi puhul ning üks pudel vürtsikat kraami võiks igaühe kodus olemas olla. Ja külmetuse kange ning kibedaga sõna otseses mõttes ära ehmatada.

Samal teemal

Ka Eesti rahvameditsiini botaanilisest andmebaasist leiab hulgaliselt soovitusi pipraviina tegemiseks ja sellest, kuidas erinevaid tervisehädasid piprase napsuga ravida.

Lõik Eesti rahvameditsiini andmetest pipra kohta:

Kes oma kõhu eluajal terve tahab hoida ja ülepea kõigi haiguste eest kindel olla, see tarvitagu järgmist abinõu aastas kaks korda, ja nimelt, kui pungad puhkevad ja lehed jälle langevad, see on jüripäeva ja mihklipäeva ajal võetagu 6 peotäit kuivi koirohuseemneid, 1 peotäis rohelisi viinaruudulehti, 1 lood väikseid pipraivasi, tõugaku see uhmris segamine, pangu kotikese sisse, keetku poole toobi viinaga. Sellest võetagu hommikul, kui üles tõustakse, ja õhtul, kui voodisse heidetakse, üks sõõm soojalt, higistagu selle peale ja seda tehtagu 8 päeva järgemisi.

Samal teemal

31.01.2018
Üheksa tõbe, mida saad edukalt ravida ka soola, pipra ja sidruniga
16.02.2017
Kertu Jukkumi kiusatused toidulaual – sefiir ja jalapenod
04.01.2017
Kanna valgeid riideid ja väldi kofeiini: 11 lihtsat nippi, mis aitavad külmetuse eemal hoida