Mitmesugust

Enamikku allergiatest saab ravida  

Naisteleht, 21. detsember 2016 19:39
Vähe on tegelikult neid, kel on kaasasündinud geneetiline allergia, enamik allergiaid on ikkagi otseses seoses vale toitumisega. Ainevahetuslikud allergiad on ravitavad, kuid see nõuab distsipliini.Foto: Pixabay
Keha reaktsioon mõnele toiduainele on mureallikas üha suurema hulga inimeste jaoks. Küsimusele, miks tekivad allergiad ning kas ja kuidas on võimalik neist jagu saada, vastab ajurveda arst ja molekulaarbioloog dr Somit Kumar.

Kuidas allergia tekib? Kõik algab seedimisest. Seedimata toit ja väljutamata jääkained tekitavad kehas toksiine, mis panevad aja jooksul immuunsüsteemi suure pinge alla, kuni see murdub ja hakkab reageerima teatud ainetele, tekitades allergilisi reaktsioone. Paljud, kellel kaob hilisemas elus tolerants näiteks piima ehk laktoosi suhtes, pole sellised sündides ega ka varases lapseeas. Vähe on tegelikult neid, kel on kaasasündinud geneetiline allergia, enamik allergiaid on ikkagi otseses seoses vale toitumisega. Ainevahetuslikud allergiad on ravitavad, kuid see nõuab distsipliini.

Mis ikkagi on vale toitumine ja kuidas toituda õigesti loe täpsemalt värskest Naistelehest!

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Samal teemal

21.12.2016
Kristiina Heinmets-Aigro jäi lapsena jõulude ajal üksinda koju
21.12.2016
Heidy Tamme: "Nõrgad mehed ei talu tugevaid naisi."
21.12.2016
Malluka kolumn / Petmise võib andeks anda
21.12.2016
Manona Paris: "Jõulud on ka andestamise ja halvast lahtilaskmise aeg."