Foto: Pixabay Free Images
Naisteleht 13. detsember 2016 22:14
Kare, kuiv ja ketendav nahk on märk sellest, et talviselt karge periood on taas alanud ning  nahahooldusele tuleb tavalisest suuremat tähelepanu pöörata. Pidevad temperatuurimuutused ei mõju nahale kuigi hästi – jäised külmakraadid õues ning aktiivne kütmisperiood soodustavad üha süvenevat naha kuivamist.

1. Väldi kuuma veega pesemist

Talvisel ajal, kui külm on naha vahele pugenud, on kuuma duši all mõnulemine kiire leevendus külmatundest lahtisaamiseks. Siinkohal aga tuleb silmas pidada seda, et liiga kauaks ei tasu end kuuma vee alla unustada, kuna see kahjustab naha loomulikku rasukihti, mis kaitseb kuivamise eest. Kui nahk hakkab duši all juba punetama on see märguanne sellest, et on viimane aeg vee alt välja tulla. 

2. Kuivata keha õigesti

Pesemast tulles kuivata nahka rätikuga õrnalt patsutades. Tugevalt hõõrudes kahjustad naha pealiskihti ning muudad naha veelgi kuivemaks. Jättes nahapinna õrnalt niiskeks imendub ka kehakreem paremini sügavamale nahakihtidesse, mille tulemusel on nahk kuivuse eest pikemalt kaitstud.

3. Kasuta intensiivsema koostisega kehakreeme

Talvine kehahooldus peaks olema tavapärasest intensiivsem ning kasutatavad tooted sügavniisutava toimega, et pakkuda nahale tugevamat kaitset külma eest. Rikkalik niisutus on nagu lisakiht riietust naha jaoks. Kuna kätel ja jalgadel on vähem rasunäärmeid, siis vajavad just need piirkonnad intensiivsemat niisutust. Külmal ajal on eriti sobilikud shea- ja kakaovõiga rikastatud tooted. Nende regulaarsel kasutamisel tõuseb naha niiskusesisaldus ja nahk muutub siledaks ning sametjaks.

4. Koori keha ka talvel

Koorimine, mis ergutab uute naharakkude kasvu ning soodustab kehahooldustoodete imendumist, peaks olema osa ka talvisest kehahooldusrutiinist. Talvel aitab koorimine lahti saada kuivusest tingitud ketendavast nahast. Samuti aitab see võidelda ka nahale tekkinud kuivade laikudega.

5. Ära unusta veejoomist

Naha niisutamine on oluline ka seespidiselt, et vältida dehüdreerumist. Talvisel ajal võib vee tarbimine muude talviste ja kuumade jookide kõrval nagu tee ning kakao jääda unarusse. Tegelikult vajab meie keha vedelikku aastaringselt. Nahale kasulikum talvine alternatiiv on kuum vesi viilu sidruniga.

Foto: Pixabay Free Images

Allikas: Dove