Mitmesugust

Sõprus või armastus? Vahet pole! (1)

Toimetas Anna-Maria Uulma, 17. november 2016 21:08
Kaks sõbrannat koos.Foto: Giovanni Simeone/SIME
Armastus esimesest silmapilgust on väljend, mida teab meist igaüks.

 Ajakirjas Psychological Science, läbiviidud uuringus selgus, et inimesed, kes tunnevad kohtudes koheselt omavahelist keemiat, jäävad tõenäoliselt suhtlema ka peale esmakohtumist.

Samal teemal

Uuring viidi läbi ülikooli tudengite seas, kus viidi omavahel kokku võõrad õppurid ning uuriti, kes neist peale viite kuud suhtlema jäid ja mis põhjustel nad veel kohtuda soovisid.

Siiski märgivad uuringu läbiviijad, et antud tunnetus ei pruugi mõjuda pikaajalistele suhetele, sest viimased nõuavad inimestelt enam teadliku pingutamist.

Teises avaldatud uuringus selgus aga, et tõenäosus inimesega koheselt sõbraks saada tuleneb eelkõige uuritava isikupärast. Autorid toovad siinkohal näiteks, et avatud inimesed peavad uuemaid isikuid enam sõpradeks kui kinnisemad, mistõttu suudavad nemad võõraste seas ka paremini suhestuda. Teisalt oli vahe ka soolises kontekstis, kus naised arvavad end tundvat kiiremini sõbraks saamisel kui mehed.

 Kokkuvõtvalt avastasid teadlased, et sõpruse kui ka armusuhete leidmine toimub inimsuhetes samal viisil. Nii sõpruse kui ka armastuse leidmisel mängib suurt rolli esimene kohtumine ja see, kas nende isikud omavahel klapivad.

 Allikas: Glamour

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee