Mitmesugust

Tähelepanu, lapsevanemad! Lapsega ühes voodis magamine võib neis tulevikus depressiooni tekitada! 

Õhtuleht.ee, 31. oktoober 2016 14:43
Foto: Vida Press
On küllaltki tavaline, et vanemad magavad mingi osa ööst oma väikelapsega ühes voodis. Nüüd selgus, aga et tulevikus võib selline asi lastele paraja karuteene teha.

Vanemad kipuvad tihti beebi endaga voodisse võtma ning enamikel vanematel pole midagi sellegi vastu, kui väikelaps öösel nende juurde magama tuleb. Teadlased avastasid, et selline käitumine pole aga sugugi hea ning lapsed ei peaks kindlasti vanematega ühes voodis magama, kirjutab veebiportaal Woman's Day.

Selgus, et neil lastel, kes olid järjepidevalt emaga ühes voodis maganud, oli kõrgem risk haigestuda mõnda mentaalsesse haigusesse.

Siiski nenditakse, et üleliiga tõsiselt ei maksa uuringu tulemusi võtta, sest selles osalejate arv oli küllaltki väike, et teha järeldusi kõikide laste kohta. Samuti tuleb arvesse võtta seda, mille pärast lapsed voodisse võeti ja milline on perekonna üldine meeleseisund. Näiteks, kui pere ise on lapse kasvamise ajal närviline, mures või stressis, siis suure tõenäosusega kandub see üle ka lapsele, magagu ta siis oma voodis või koos vanematega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee