Mitmesugust

Kes on Kersti Kaljulaid? Sõbrad iseloomustavad uut presidenti! 

Naisteleht, 5. oktoober 2016 17:32
Foto: PEETER LANGOVITS
«Siiras. Mängudest vaba. Imeliselt, isegi veidi robotlikult tark. Kasin, kokkuhoidlik, praktiline.» Head sõnad meie uue, trombina Euroopa avarustest kohale tormanud vastse presidendi Kersti Kaljulaidi kohta ei taha kuidagi otsa saada.

Kes ta ikkagi on, see natuke šovinistliku Eesti ajalukku minev esimene naispresident, lepituskandidaat, kes peaks suutma lõhed kokku traageldada ja kired maha jahutada?

Samal teemal

Nelja lapse ema (olles maailmas üks lapserikkamaid naispresidente) ja ühe vanaema Kersti Kaljulaid (46) pälvis laiema avalikkuse tähelepanu alles nädalapäevad tagasi, pärast seda, kui viie eelmise presidendikandidaadi tee takerdus valijatekogus tühjade protestisedelite taha. Ta on üks nooremaid naispresidente maailmas, jätkates nii Eesti kommet valida vastutusrikastesse ametitesse noori spetsialiste. Ajaloo noorima naisriigipea tiitel läheb Kosovo ekspresidendile Atifete Jahjagale, kes oli ametisse saades vaid 37aastane.

Värske Naisteleht teeb ülevaate tema perekonnast, rahakotist, pangaarvest ja kinnisvarast. Lisaks iseloomustavad naispresidenti tema enda lähedased sõbrad.

Kes siis on Kersti Kaljulaid, nii töö- kui eraelus? Loe põnevat lugu meie Eesti esimesest naispresidendist SIIT! 

Samal teemal

06.09.2016
Meeletu koduperenaise Malluka kolumn - Saame sõpradeks!
06.09.2016
Kiri peatoimetajalt - mida mulle julgus andnud on?
06.09.2016
Kersti Kaljulaidi lapsed on tublid nagu emagi
05.09.2016
Evelin Ilves jagab nutikaid nippe lisaraha teenimiseks!