Ott Kiivikas ja Christin Amani Kiivikas Ott Kiivikas koos tütrega Christin Amani Kiivikas, spordi klubis Reval SportFoto: Stanislav Moshkov
Naisteleht 19. august 2016 17:30
Eesti edukaima kulturisti Ott Kiivika tütar Christin-Amani alustas kaheksa kuud tagasi isa eeskujul tõsise treeningu ja teadliku toitumisega, et jõuda paari aasta pärast bikiinifitnessi võistlustele. Ott jagas täna tütre esimesi suuri edusamme, mis tekitas temas uhke isa momendi.

Ott on kogu teekonna jooksul enda tütart julgustanud, aidanud ja õpetanud ning jaganud treeningvideoid ja -pilte nii Instagrami kui ka Youtube'i vahendusel, et huvilisi arenguga kursis hoida.

Möödunud sügisel läks Christin-Amani Eesti kulturismi- ja fitnessimeistrivõistlusi vaatama, küll polnud see esimene kord, ent ühtäkki tundis ta vastupandamatut tõmmet end proovile panna. "Vaatasin bikiinifitnessi ja mõtlesin – seda ma tahan teha," ütles ta Õhtulehele antud intervjuus.

Mõeldud-tehtud ja uuel aastal uue hooga ehk 2016. aasta alguses hakkasidki levima uudised, et Oti tütrel on tõsised plaanid bikiinifitnessiga tegelema hakata ja täna on sellest möödas kaheksa kuud.

"8 kuud treeninguid jõusaalis ja toitumise järgimist ja Amani esimesed võrdluspildid treeninguid alustades ja täna! Sellise kiirusega oleme me lavavalmid juba 2017. Tundub, et geenid ei vea alt. Tubli Ammi, papa tunneb rõõmu," kirjutas Ott enda Instagramis.

Märtsikuus tehtnud Naistelehe intervjuu käigus tõdesime, et Oti võib tuua hea näitena sellest, kuidas säilitada suurepärast isa-tütre suhet. "Ühised huvid annavad meile palju," ütles ta tollal.

Loomulikult ei keerle Oti suhtlus lastega vaid trenni ümber. Perekonnal on tore traditsioon iga pühapäev koos sushit nautimas käia. "Viimasel ajal on see seoses treeningutega natuke soiku jäänud, aga küllap me selle mõnusa kombe varsti jälle taastame," lubas ta.

Tänavune suvi on samuti olnud trennirohke, Ott on aktiivselt võistlustel osalenud, enda tiimiga tegelenud ning fitness-laagreid läbi viinud: ehkki sushipilte on jäänud väheseks, on Amani isa seltsis ikka ja jälle figureerimas.