Tõnis ErilaidFoto: Kalev Lilleorg
Tõnis Erilaid 12. juuli 2016 04:00
Maanteeametil ei maksa muretseda. See, millest räägin, juhtus õige ammu. Ajalehed tegid täna 85 aastat tagasi kõva häält. Häda oli selles, et Petserimaal jagati teed halvasti ära. Mõnes vallas aitas liitrist viinast, et küla endale teistest lühema jupi saaks.

Tol ajal pidi kohalikke teid korras hoidma ja parandama iga küla. Nii mitu meetrit teed, kui palju oli külas maad, mida arvestati tiinudes. See pindalaühik oli põllumajanduses üsna pisut suurem kui hektar. Iga tiinu kohta tuli Petserimaal parandada kümme meetrit teed, mõnes vallas 16. Talumehed olid seetõttu päris hädas – näiteks Räptsevo külas, kus hobustki peeti kahe talu peale, tuli neil parandada mitu kilomeetrit. Külale kuulusid määratu suured liivanõmmed, kus isegi kanarbik ei kasvanud, aga tiinusid tuli sedasi palju. Ei aidanud muud, kui vallavalitsusse tuli viia liitrine viinapudel – tavaliselt vallavanema abile –, ja siis kärbiti tee pikkust kohe vähemaks.

Ehk nagu Vaba Maa ühe vallavanema abi kohta kirjutab: ise räägib jumalasõnast, aga iialgi ei unusta ennast seal, kus midagi võib taskusse kukkuda.

Teine mure oli, et riigi arvele oli võetud teid, kus keegi harva, kui üldse, liikus. Neile ehitati sillad ja hoolitseti riigi kulul. Aga paljud elava liiklusega teed jäeti külade hoolde.

Kommentaarid  (3)

Sauga valla elanik 12. juuli 2016 07:35
Maanteeametis käib asi edasi. Vaja ju kulutada eraldatavad rahad. Keegi hullumeelne vorbib teede äärde väidetavaid plekist müratõkkeid, mis aitavad objekti hinda üöles ajada ja müra suhtes sellisel kuul plekil pole seal mingit mõju. Pärnumaal Sauga valda ehitati paarsada meetrit plekkseina, varjati ära sellega kenad vaated ilusatele majadele, pandi mats kauplusele . Pleki taga elav elanik ütles , et müra on sama ainult nüüd ei näe , mis müriseb. Sauga vallaelanike ägedal vastuhakkamisel õnnestus seisata projekt, mis nägi samasuguse monstrumi ehitamist edasi kuni linnapiirini. Sama jabur ja mõttetu toode on paigaldatud Ehitajate tee äärde.
saam 12. juuli 2016 07:26
meil lokkab korruptsioon võimsalt igas ehitus valdkonnas,Eurorahad kühveldati pättide poolt loodud firmadesse,riigiametnikud maksti kinni ,KAPO ei tee ka mitte m,,,,i seega ka suu kinni mätsitud pangad on niigi kari pätte,litse,vargaid
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS