Brüsseli kuulus pissisv poiss "Manneken Pis"Foto: Myrabella / Wikimedia Commons
Toimetas Kristin Aasma 2. juuni 2016 12:23
Soomes käivad last soovivad naispaarid adopteerimisprotsessis läbi keerulise kadalipu, kus uuritakse kõikvõimalikke asju ning mõned küsimused on väga veidrad. Näiteks: kes õpetab poega seistes pissima, kui perekonnas mehe eeskuju puudub.

Yle fookuses oli lesbipaar, kes kirjeldas oma vintsutusi ning suhtumist neisse adopteerimisel. Praeguseks üheksakuust poega kasvatav paar rääkis, et viljastamisravil koheldi rasestujat üksikemana. Kuigi tema kaaslane sai kogu protsessi ajal juures viibida, oli ta tegelikult tähtsusetu. Juhul, kui registreeritud naispaar muretseb lapse viljakusravil, on lapse vanem vaid bioloogiline ema. Teise vanema juriidiline vanemastaatuse kinnitamine nõuab peresisest adopteerimist.

Psühholoogilisel nõustamisel räägiti sellest, kuidas mõjutab last teise bioloogilise vanema puudumine. Praegu isapuhkusel olev naine ütles, et adopteerimisel tuli dokumentidele peale joonistada lisaruut.

Paar külastas kolm korda ka sotsiaalametit. „Neil oli erinevaid küsimusi ja meelespäid. Üks nendest oli mure, kes õpetab poja pissima püsti seistes – juhul, kui ollakse kohas, kus WCd ei ole –, kui puudub mehe eeskuju,“ rääkis asjaosaline. Naine arvab, et see oli veider küsimus, kuid ütles, et mehe eeskuju on leitud: "Küsisin tööl meessoost kolleegidelt, et kas nad saaksid meie pojale näidata eeskuju, kuidas seistes pissitakse.“