Mitmesugust

Moedisainer Antonio: Sel kevadsuvel on püksid lühemad kui kunagi varem (1)

Naisteleht, 10. mai 2016 13:15
Foto: Herkki-Erich Merila
Baltmani peadisainer ja Eesti olulisema moeauhinna Kuldnõel laureaat Aivar "Antonio" Lätti sõnul on Lääne- ja Lõuna-Euroopast pärit meestemoe trend – klassikalisega võrreldes lühemad või üles kääritud püksid ehk kukepüksid – leidnud sooja vastuvõtu ka Eesti meeste seas. Antonio jagab meie lugejatega paari lihtsat nõuannet, millega pükste valikul sel kevadsuvel kindlasti arvestada.

Kuigi kitsama lõikega viigipüksid (slim fit) on kujunenud moodsaks klassikaks, on tema sõnutsi uueks suunaks ka lühemad püksid. "Suvisele vabale joonele omaselt võid sääreosad trendikalt üles keerata, et anda oma riietusele suvisem ja mängulisem meeleolu," ütleb Antonio.

Samal teemal

Õige püksipikkuse valikul soovitab ta silmas pidada, et pahkluu jääks püksisäärest välja. Lühemaid või üles kääritud pükse võib kombineerida värviliste sokkidega – kevadsuvise hooaja moetoonideks on näiteks mündiroheline või helesinine, julgemad võiksid proovida ka puuder- ja lõheroosat.

Hea valik on ka chino-tüüpi püksid, mis sobivad hästi nii pintsakuga kandmiseks töisematel juhtudel kui vaba aja veetmiseks. Chinod on kergesti kantavad ja neid on kerge kombineerida misiganes teiste rõivastega. Ka nende puhul on heaks täienduseks pahkluuni käärimine, mis toob välja chinode siseõmbluses tihti leiduva värvilise kandi.

Kevadsuviste pükste  värvipaleti tuumaks on sinine kõigis oma erinevates alamtoonides, mida täiendab liivakarva beež. Materjalidest on esiplaanil pehmed puuvillakangad, linane ning linase erinevad segud.

Samal teemal

16.05.2016
Avesta 16. mail: Päikese päev on seotud taeva ja taevase kaitsega, mis ei anna võimalust kosmose hävitavatel jõududel maale pääseda
15.05.2016
Avesta 15. mail: Ole positiivne ja kindlameelne, see aitab läbi murda päeva esimesel poolel valitsevatest saatanlikest energiatest
14.05.2016
Avesta 14. mail: Ära alusta uusi asju ega tee mingeid avantüüre
13.05.2016
Kaidor Kahar: See on kõige hullem tunne, kui tead, et pead olema puhanud, aga uni ei tule