USA president Barack Obama (paremalt esimene), kindral Colin Powell (vasakult teine) ja tema abikaasa Alma ning endine senaator Harris Wofford (vasakult esimene) Valge maja ovaalkabinetis septembris 2014.Foto: Vida Press
Toimetas Kristin Aasma 25. aprill 2016 11:13
USAs teatas kõrgesse ikka jõudnud endine senaator, et ta abiellub endast pool sajandit noorema mehega.

Endine Pennsylvania senaator Harris Wofford (90) oli omal ajal John F. Kennedy ja Martin Luther King Jr-i nõunik. Pühapäeval teatas 20 aastat lesepõlve pidanud Wofford, et abiellub endast 50 aastat noorema Matthew Charltoniga, vahendas CNN. "Ma ei liigita end soo järgi, keda ma armastan. Mul oli poole sajandi pikkune abielu suurepärase naisega ning nüüd on mul õnn teist korda õnnelikuks saada,“ kirjutas Wofford oma geiabielu plaanist.

Woffordi esimene küljeluu Clare suri 1996. aastal verevähki. Mees kirjutas, et nad olid lähedased ning et tema romantilisust tasakaalustas naise realism. "Andsin endale aru, et olen liiga vana, et otsida või loota uut suhet,“ kirjutas Wofford lesestumisest. Aga viis aastat hiljem seisis ta Floridas Fort Lauderdale’i rannal ja kohtas 25aastast Charltonit. "Tundsime mõlemad silmapilkselt sädet ning kui aeg edasi läks, avastasime, et meie side on kasvanud armastuseks,“ kirjutas endine senaator. "Teistmoodi kui Clare’iga – ma pole iial enne tundnud sellist armastust,“ selgitas Wofford oma tundeid.