GardeeniaFoto: Hortes
Hortes 14. märts 2016 16:50
Märts on käes ning kevade ootus hinges. Samas läheb veel kuu või paar aega, enne kui lumi lõplikult taandub ning loodus õide puhkeb. Praegu on just paras aeg talvise väsimuse peletamiseks koju tuua paar kevadiselt magusalt lõhnavat kaunite õitega taime.

Hollandi lillekasvatajad on kuulutanud valged lõhnavad toataimed käesoleva kevade trendiks. Ka Hortes soovitab koju tuua kevadlõhna õitsevate toataimedega. Mõned hooaja lemmikud on näiteks vähenõudlik gardeenia, võrgutav jasmiin ja eriskummalise nimega õiekas pärgväändik.

Õiekas pärgväändik Foto: Hortes

Kevad on suurpuhastuse aeg, mil tahaks aknad lahti lüüa ja karget värskust tuppa lasta. Jõulude virvarr on ammu läbi, kuid lumi püsib jonnakalt maas ning kõditav kevadootus hingesopis. Kuna valge värv sümboliseerib puhtust, valgust ja uut algust, on just valgete õitega taimed kevadel kohaseks aksessuaariks kodusesse atmosfääri.

Vaieldamatult näevad gardeenia, jasmiin ja õiekas pärgväändik atraktiivsed välja, kuid tugev lõhn on see, mis teeb need toalilled eriti köitvaks. Aeg on talvised lemmikud, lõhnaküünlad, kokku pakkida ning tuua koju üha pikenevaid päevi nautivad aromaatsete õitega kaunid toataimed. Vaid ühest potilillest piisab, et terve tuba täituks meeldiva aroomiga. Gardeenia lõhn on isegi niivõrd intensiivne, et seda ei soovitata magamistoas hoidagi.

Nii gardeenia, jasmiin kui ka õiekas pärgväändik soovivad kasvamiseks palju valgust, kuid pelgavad otsest päikest. Samuti tuleks kõigi puhul vältida mulla läbikuivamist. Jasmiin armastab aastaringselt jahedamat kasvukeskkonda, teised kaks tuleks jahedamasse (u 15 Cº) asetada vaid talviseks puhkeperioodiks. Kuna gardeenia on kõige vähenõudlikum ning kiire kasvuga, sobib just see taim algajale potilille kasvatajale kõige paremini.

Kuuking Foto: Hortes

Kellele lillelõhn tundub pigem pealetükkiv, võib kevadeks koju tuua näiteks atraktiivse kuukinga, mille õite ilu saab nautida mitu kuud. Tagasihoidlikumate valgete õitega on aga kaunis hortensia ning elegantne tõlvlehik.

Tõlvlehik Foto: Hortes

Horteses on saadaval olevate potilillede valik niivõrd suur ja põnev, et igaüks leiab nende seast kindlasti oma lemmiku!

Loe ka eelmist Hortese artiklit idude ja gripihooaja kohta!