Suhted

Kondoomid hakkavad tulevikus värvi muutma (3)

Õhtuleht.ee, 30. jaanuar 2016 06:00
Kondoomid hakkavad tulevikus värvi muutma.Foto: Vida Press
Juba mitu aastat on teadlased ja ettevõtjad teinud koostööd, et teha uut sorti kondoome. 2013. aastal toetas Bill ja Melinda Gatesi fond 11 uuendusliku preservatiivi prototüüpi ning seega on tulemas terve hulk seninägematuid kondoome.

Näiteks on oodata värvi muutvate kondoomide turuletulekut, kirjutab Women’s Health Magazine.

Samal teemal

Preservatiivid ei muuda aga värvi niisama lõbu pärast, vaid tegelikult viitab see hoopis sellele, et need on kokku puutunud mõne sugulisel teel leviva haigusega. Muide selliste kondoomide idee pärineb Briti teismelistelt.

Samuti on tulekul hüdrogeelkondoom ehk preservatiiv, mis on valmistatud peamiselt veest ja mida hoiavad koos molekulaar­ahelad ehk polümeerid – materjal olevat sarnane nagu kontaktläätsedel.

Sellist kondoomi on peaaegu võimatu katki teha, mis välistab katki läinud preservatiivist tingitud raseduse ja suguhaigused. Samuti on selline kondoom palju õhem ja mugavam.

Ühtlasi on töös preservatiiv, mis võitleb HIV vastu. Tegemist on samuti hüdrogeelkondoomiga, mida on täiustatud taimsete antioksüdantidega ning need võitlevad haigustekitajatega. Isegi kui preservatiiv läheb puruks, ei lase antioksüdandid viirusel paljuneda.

Samal teemal

10.11.2016
Seitse ootamatut viisi suguhaigusesse nakatumiseks
06.04.2016
Sellest aastast saab kindlustamata isikutele teha vältimatu abi raames HIV-testi
10.02.2016
18 AASTAT HIV-POSITIIVNE: "Tahaks uskuda, et ma ei ole kedagi nakatanud!"
27.01.2016
Sellised ongi tulevikukondoomid!