Foto: PantherMedia / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 25. jaanuar 2016 11:46
Tüdrukule lubatakse abiellumise eest 5000 eurot, oma tõmmut peigu näeb ta vaid jah-sõna ütlemisel ning pärast seda tuleb vaid mõni kuu oodata, et abielu lahutatakse. Kas pole ahvatlev teenistus?

Tuhandeid see neiu tavaliselt ei näe ning paar aastat hiljem avastab ta end olukorras, kus tahaks luua peret, kuid paraku ei saa – üks abikaasa on juba olemas. Jutt lahutusestki oli vale, kirjutas Pealinn.

Selliseid juhtumeid võib ainuüksi Iirimaalt tuua kõvasti üle saja. "Viimase kolme aasta jooksul on Eesti kodanikud Iirimaal sõlminud 40-50 fiktiivabielu aastas," rääkis Eesti konsul Dublinis Tiina Jokst.

Ka MTÜ Living for Tomorrow juhi Sirle Blumbergi sõnul on fiktiivabielude sõlmimine viimaste aastate suur trend ja, vähe sellest, kõva äri, sest üldiselt käib taoliste abielude sõlmimine vahendajate kaudu. Tüdrukutele lubatakse 2000-5000 eurot, kuid kätte saavad nad reeglina vaid mõnisada eurot.

Pruunikad peigmehed peavad väidetavalt abiellumiseks välja käima 10 000 kuni 15 000 eurot - osa sellest läheb asjaajamisele, osa tüdrukutele "vastutuleku" eest ning ülejäänu rändab vahendaja taskusse. Ka lubatud lahutust peiu ei anna ning kui noor naine lõpuks endale meelepärase kallima leiab ning tahab kodu luua, võib seaduslik abikaasa välja ilmuda ja kodu endale nõuda.

Pikemalt saab lugeda portaalist Pealinn.