Inimesed

80. sünnipäeva tähistanud Ingrid Rüütel unistab tahvelarvutist 

Greta Kaupmees, 5. november 2015 07:15
Ingrid RüütelFoto: Daisy Lappard
Kuigi presidendiproua Ingrid Rüütel tähistas 3. novembril juba 80. sünnipäeva, on ta tõelise daamina alati elegantne ja nooruslik. Ta mõtleb pidevalt, et eluga peab kiirustama, sest tahaks veel palju jõuda, kogeda ja näha.

Proua ütleb, et ta tunneks ennast väga halvasti, kui ei saaks midagi teha. Paratamatult saadab teda mõte, et keegi pole igavene. "Tahaksin lastega koos olla. Elame päev korraga ja katsume elada maksimaalselt ning jätta endast jälje," sõnab Ingrid Rüütel.

Samas on ta palju jõudnud. Ta on nimekas teadlane, tema kanda on väärikas võtmeroll ühiskondlikus elus ja heategevuses. Mitte vähem oluline pole ka naise pereelu. Ingrid ja tema abikaasa, president Arnold Rüütel on üles kasvatanud kaks tütart ning hoolitsenud ka kolme lapselapse eest.

Proua Rüütel on endiselt väga tegus. Ta kahetseb vaid, et veedab päevast liiga palju arvuti ees. "Istun enamiku päevast arvuti taga ja teen oma tööd," sõnab ta. "Ajan ka kõik elukondlikud asjad arvutiga, kogu info hangin netist ja kirjavahetus toimub samuti meilide teel, seega ma nutitelefoni ei vaja. Muusikat ma arvutist palju ei kuula, kuid Youtube'i kasutan vahel küll."

Sealt leiab mõndagi huvitavat, nendib proua. "Näiteks sattusin kord mingi väikese eksootilise saareriigi lauluvõistlust vaatama, põnev oli jälgida, kuidas nad laulavad ja mida hinnatakse. Sünnipäevaks kavatsen endale kinkida väikese tahvelarvuti, mida on kerge igale poole kaasa võtta. Arhiivis märkmeid tehes ei pea siis pastakat kasutama, vaid saab kohe arvutisse lüüa."

Loe edasi värskest ajakirjast Naised!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee