Ilu ja mood

PILDID | Mida soovitavad Eesti tuntud stilistid praegu endale selga panna? (2)

Õhtuleht.ee, 14. oktoober 2015 10:01
Foto: Ardo Kaljuvee
Sel reedel ja laupäeval saab värskete moetrendidega teha tutvust Tartu Kaubamaja keskuses toimuval Moekuulutaja üritusel, kus näidatakse nii laste-, naiste- kui ka meestemoodi. Kõige erilisem on aga laupäevane moeetendus, mille fookuses on silmapaistvad peakatted. Moekuulutaja stilistid Britta Laumets, Liis Plato ja Piret Vapajeva räägivad, millised on algava hooaja oluliseimad trendid meeste- ja naistemoes.

Stilist Britta Laumetsa sõnul on kõige olulisemaks trendiks 70ndatest inspireeritud stiil. See avaldub nii värvides, mustrites kui ka siluettides. Palju on kihilist rõivastumist, ootamatute värvide kokku sobitamist ning seda ajastut iseloomustavaid elemente.

Samal teemal

Värvidest domineerivad kõrgmoelikud tumedamad toonid - tumesinine, tumeroheline ja veinipunane. Mustritest toob Britta välja mikromustrid ja lilleprindid, samuti ruudulised ning triibulised kangad.

Liis Plato toob Moekuulutaja lavale Tartu Kaubamaja parimad palad ning on need jaotanud värviteemade järgi: esimeses teemas on fookuses hallid toonid, sekka ka musta ja valget, teise teema puhul on tähelepanu keskpunktis metsakarva toonid nagu samblarohelised ja marjapunased, kolmandas teemas on kokku miksitud pastellid ja kirkad värvid.

Stilist Piret Vapajeva toob Moekuulutaja lavale moeetenduse, mille fookuses on erilised peakatted. Näha saab Tanel Veenre, Britt Samosoni, Liisi Eesmaa, Reval Denim Guildi ja paljude teiste kodumaiste disainerite fantastilist loomingut. Algaval sügishooajal soovitab Piret pigem soojakindlaid kudumist peakatteid - efektile võib rõhuda soojadel suvepäevadel. Värvidest on moes soojad pruunid ja uhked konjakitoonid, lisaks on oluline koht hallidel toonidel. Peakatete vormidest võib eelistada julgemaid eksemplare, näiteks laia äärega vildist naiste ja meeste kaabusid, materjalidest on kasutusel palju karusnahka, mis on miksitud mitmesuguste kangastega.

Kuna Moekuulutajaga tähistatakse seekord Tartu Kaubamaja keskuse 10. juubelit, on ka moeetendustel palju pidulikumaid komplekte. Britta Laumetsa sõnul on täiskasvanute peorõivad inspiratsiooni saanud tumeda romantismi suunast. Must pitskleit on must have, see on ajatu ja šikk. Eriti moodne on kleit siis, kui ta on lihtsalõikeline, sirge ja midipikkuses.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee