Ilu ja mood

Tanel Veenre avab soolonäituse Sao Paulos 

Õhtuleht.ee, 22. september 2015 15:44
24. septembril avatakse Ladina-Ameerika juhtivas kaasaegse ehte galeriis Tanel Veenre ja rootsi ehtekunstniku Märta Mattssoni väljapanek Chiaroscuro. Näitus Thomas Cohni galeriis Sao Paulos on kunstnikele kuues sarnane dialoog peale ühiseid ülesastumisi Münchenis, Stockholmis, Bangkokis, Kaohsiungis ja Tallinnas.

Näituse saatetekstis küsitakse: Milline on valguse ja pimeduse suhe? Mida me näeme ning mis jääb me eest varjatuks? Kas ehe võib olla varjuks sisemisele valgusele?

Samal teemal

"Chiaroscuro tähendab Itaalia keeles kindlat valguse tüüpi, mis muudab kogu kompositsiooni kontrastseks, joonistades valgusele vastukaaluks jõuliselt välja ka varjud. Ka see näitus on dialoog minu tumedapoolse ning Märta Mattssoni värvilise loomingu vahel," rääkis ehtekunstnik Tanel Veenre.

Veenrelt on Brasiilias väljas 23 ehet, mis kõik kõnnivad elu hämaraladel. Ligi pooled ehetest on väljas esmakordselt, kuid on ka mõned mustad tööd varasemast loomingust. Veenre tumedale müstikale on tasakaaluks Märta Mattssoni pea kitšilikult värviline maailm. Kuid kumbki ei ole oma valikutes ultimatiivne – Veenre tumeduses on lootust ja Mattssoni vikerkaares ähvardavat ilu.

Lisaks näitusele annab Veenre ka ehtekunsti töötoa ning esineb avaliku loenguga Rio de Janeiro ehte erakooli ateljees Mourãos. Loengute tuur jätkub 21. oktoobril Londoni mainekas Central St. Martinsi ülikoolis ning 7. novembril Hiina Kunstiakadeemias Hangzhous. Lisaks eksponeeritakse sel sügisel Veenre loomingut veel näitustel Prantsusmaal, Hiinas, Taiwanis ja Soomes. Näitust Brasiilias toetavad Kultuurkapital ja Eesti Suursaatkond Brasiilias.

Samal teemal

02.03.2016
VAATA! Tanel Veenre looming jõudis Euroopa mainekasse kunstiraamatusse
27.01.2016
TANEL VEENRE TEGI TÄTOVEERINGU: merihobuke on mu hingeloom