Inimesed

Evelin Ilves: "Oluline on näha mustemaski augus midagi head." 

Manona Paris, 19. august 2015 10:16
Evelin Ilves Paides arvamusfestivalil Rahva Raamatu aias autogramme kirjutamas.Foto: Sven Tupits
"Sa ju mõistad, et me peame seda tegema nii, et mu 12aastane tütar ei saa kannatada," vajutab Evelin Ilves (47) oma suured helerohelised silmad minusse, kui oleme intervjuud kokku leppimas. Need on ühtäkki hoopis teistsugused, kui oleme harjunud nägema. Lapselikult alasti ja siirad.

Minu ees istub veidi hipilikult elav ja soe naine, kergelt päevitunud, seljas lühike värviline kleidike, joogaga vormitud jalad mugavalt tagumiku alla tõmmatud. Meiki ei suudaks tema näolt leida norivamgi tegelane, juuksed sasib soengusse õrn merebriis. Kadunud on glamuursed raamid, stiliseeritud soengud. 

Möödunud nädalal vestles ajakirja Naised peatoimetaja Manona Paris Evelin Ilvesega Paides arvamusfestivalil Rahva Raamatu aias tema artiklikogumiku “Kirju” esitluse tarbeks. Kuidas kulges vestlus ja selle ette valmistamine Evelini suhtes üsnagi kriitiline olnud ajakirjaniku ja uues rollis eksesileedi vahel, lugege edasi värskest ajakirjast Naised. 

Noppeid Evelin Ilvese tarkuseteradest

Negatiivsed asjad tuleb oma mälust kiiresti kustutada. Ma ignoreerin neid. Meil on võimalik teha ka kõige kriitilisemates olukordades valikuid, mida me oma ellu laseme. Isegi hambad-ristis-olukorras saab leida oma ellu ühe väikese lillekese. 

Oluline on näha mustemaski augus midagi head. Ma ei võitle, ma lihtsalt lähen edasi, ma ei anna alla. Iga kogemus teeb kogenenumaks. Iga algus on keeruline, aga huvitav. Iga mugavustsoonist väljaastumine toob sulle kasu, sinu enda jaoks. 

Austa ja hoia tugevaid ja tegusaid naisi enda elus. Kui naised teevad midagi koos, on see "üks pluss üks" alati suurem kui kaks. 

Armastus on ellusuhtumine. See pole ainult kahe inimese vaheline tunne. Armastusega on võimalik kõike vaadata. Siis sa loodki uut armastust juurde ja elad armastuseväljas. See ongi energia. Mina olen kogu aeg õnnelik. Isegi kui õnnehetk on tilluke – see on ikka kusagil olemas. Õnn on ellusuhtumine.

Samal teemal

30.09.2015
Evelin Ilvesest saab Eesti Oprah?
26.08.2015
ÕHTULEHE VIDEO JA GALERII | Evelin Ilves esitles tartlastele oma uut raamatut, kohal oli ka endise presidendiproua isa
26.08.2015
Kadrioru saladus: Evelinist lahutamiseks pidi Toomas Hendrik Ilves pangast suure summa raha laenama
19.08.2015
Evelin Ilves tuuritab raamatukauplustes üle Eesti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee