Suhted

LIIGA LÜHIKE MEES? Mees on 185 cm pikk, mina 169 cm, kas peaksin lahutama? (61)

Siret Mägi, 2. mai 2015 08:00
headshot of young woman and young man standing back to back B028CG headshot of young woman and young man standing back to backFoto: Vida Press
Lühem mees, pikem armastus?

New Yorgi ülikooli teadlased selgitasid pea 50 aastat kestnud uuringu käigus välja, et abielu lühema mehega jääb püsima tõenäolisemalt kui abielu pikema mehega, kirjutab Women’s Health Magazine. 31aastane Heidi usub seda täielikult. "Mulle ei hakka kunagi väga pikad mehed meeldima," teatab ta.

"Mina olengi see naine, kelle leiavad 170–175 cm pikkused mehed," tunnistab Heidi, kellel endal on pikkust 175 sentimeetrit.

"Ka minu tulevane mees on minust lühem, kuid mulle on ta täpselt paras: kehaline tunnetus on temaga väga hea, suudeldes on ninad enam-vähem kohakuti, kõik teised asjad ka."

Kuid mitte kõik lähikonnast ei jaga tema vaateid. "Sõbranna Liisu otsustas ühel päeval, et 182 cm pikkune kallim on tema jaoks ikka liiga lühike. Katkestaski suhted. Ise on ta 169 cm pikk. Nüüd õiendab minu kallal, miks mina pisikeste poiste peale aega raiskan. Aga nad on nii nunnud ja ühega neist olen ma kihlatud."

Korvpallur või jalgrattur?

Heidi arvates on sõbranna peast kergelt ära pööranud, mees olnud jumalast lahe tegelane: "Minu meelest on see nii tobe! Liisu vahib liiga palju seriaale ja kujutab endast ei tea keda. Nüüd ongi tal juba uus kutt, eelmisest märgatavalt pikem. On ta nüüd õnnelik?"

Liisu aga leiab, et Heidi on lihtsalt kade: temal lihtsalt veab pikkade kallimatega, Heidil mitte eriti.

Heidit häirib see, et sõbranna kipub seltskonnas ja teiste ees Heidi kasvult lüheldasi meestuttavaid naeruvääristama: "Halloo, üksi oled? Ja kus su aiapäkapikk täna on või ma ei näe teda? Mis tähtsus on pikkusel, kui on omavaheline klapp? Ma ei käi ju pidudel, mõõdulint taskus. Sõbranna Liisu arvates on paras pikkusevahe, kui mees on naisest peajagu pikem. Me oleme sel teemal temaga vaielnud, nii et maa on must. Ma olevat ise süüdi, et lühikesi mehi magnetina enda poole tõmban."

Heidi sõnul õnneks Liisu tema kihlatu kallal hambaid ei terita. "Küll aga tundis ta minu pärast muret, et pean oma pulmapäeval susse kandma. Seda ei tee ma kindlasti, sest minu tulevasele meeldib hullult, kui kannan kontsakingi."

Heidi kordab kui mantrat: pikkus ei loe, kui kahe inimese vahel on armastus.

"Pikkus on paljuski vaid inimese mõtlemises kinni! Kas kaks inimest sobivad või mitte, ei saa sentimeetrites mõõta."

Heidi lisab, et ega ta teagi päris täpselt, kui pikk on tema tulevane ja sel polevatki mingit tähtsust. Veidi lühem, ja siis? Vaid ühel korral tulnud pikkusevahe jutuks. "Küsisin Taavilt otse, kas teda häirib, et mina olen pikem. Vastus oli kindel ei ja rohkem me sellest ei räägi, teema on lukus."

Oli aeg, kui Heidile ei meeldinud, et temast lühematel sõbrannadel on suhted pikkadega, tema teed aga ristuvad vaid lüheldaste noormeestega. Needki vaid sõbrarollis. "See pole ju aus, aga ongi nii, et lühikesed plikad haaravad endale pikemad poisid. Miks nad ei lepi lühematega, saaksid ka pisemad mehed õnnelikuks!" arvas Heidi, kes juba gümnaasiumi lõpuklassis oli enda sõnul 173 cm pikkune vibalik, kuid kadestas pool pead lühemaid klassiõdesid: neil oli poiste seas palju rohkem lööki.

Heidi oli 19, kui esimest korda armastust tunda sai. See polnud lihtsalt poiss, vaid treenitud kehaga noor mees, kellele sale tüdruk alt üles pilke heitis. "Arvasin, et tunded on vastastikused, aga... Kolm kuud hiljem sain teada, et ma pole talle ainus, et tal on tüdrukuid igas Eestimaa otsas." Heidi ohkab, kui ütleb, et ta pole kindel, kas väga pikad mehed oskavadki oma tundeid väljendada. Neil ju südamest liiga pikk tee ajudeni.

Mees oli küll pikka kasvu, aga armulugu jäi lühikeseks. Ja siis lohutas kurba Heidit tema kõige parem sõber, neiust pool pead lühem Kalle. Hoolitsev ja väga abivalmis hing, kes oskas tüdruku uuesti naerma panna.

Suured asjad kompenseerivad kasvu

"Ma ei uskunud, et lühikesed mehed on suurte naiste järele hullud, et nad lausa ripuvad seeliku küljes. Aga nad rippusid ja kuidas veel, nagu takjad. Unistasin korvpallurist, aga kohtusin ikka ja ainult niinimetatud jalgratturi-tüüpi meestega."

Heidi sõnul oleks võinud neist kahest siiski paarina asjagi saada ning mitte pikkuse- ja vanusevahe ei saanud takistuseks. Takistuseks sai eriline seks, sest mees nõudis, et Heidil oleks voodis piits peos ja tikk-kontsaga saapad jalas.

Kui ka kolmaski mees, kellega Heidi tutvus ja tal oma südamesse piiluda lubas, oli naisest tublisti lühem, arvas noor naine, et äkki on see perekonnaviga ja ema saatus on tedagi tabanud. "Vanaisa oli lühike mees, vanaemast peajagu lühem. Minu isa on emast 12–13 cm lühem. Ja ema on rääkinud, kuidas ta abielu alguses vaatas pidudel kadedalt teisi paare. Aga nad on rõõmsalt koos elanud 31 aastat, nii et õnneks mehe pikkus pole alati probleemiks, sellega harjutakse koos elades ära."

Heidi usub oma vanaema juttu: mida vanemaks inimesed saavad, seda vähem nad pikkusevahele tähelepanu pööravad.

Lühem mees on parem armastaja

Heidi usub, et kaaslast valides juhivad reaalset elu teistsugused mehhanismid kui kaaslase pikkus. "Nendes valikutes, kellega me oleme õnnelikud, ei ole pikkus ilmselt viie esimese hulgas."

Kihlasõrmust sõrmes keerutades ütleb naine, et muud tegurid on tähtsamad, kuigi inimese pikkus on silmanähtav asi.

Aastat 6–7 tagasi, kui meil oli veel Facebooki-vaba elu, rääkisid psühholoogid öistes raadiosaadetes, et õhtuks ja eluks kaaslast valides tuleb mängu filtriteooria: vaadatakse neid partnereid, kes on lähemal (tööl, tutvusringkonnas). Teise tegurina tuleb mängu sotsiaalne taust – tänapäeval on ülioluline, kas on Tiskrest pärit tüdruk või Lasnamäe poiss. Kas tal on maja või lihtsalt üürikas. Ja muidugi, mis marki auto. Sotsiaalne taust mängib üha suuremat rolli. Heidi arvates on kaaslase leidmisel tähtis atraktiivsus, sest millegi poolest peab inimene silma jääma. Ta usub kindlalt, et kuigi kõrgelt paistab elu ilusam, on lühemat kasvu mehed tublid ja tegusad, saavutavad kiiremini ametiedu ja võidavad ka daamide südameid. Sest nad teavad, kuidas naistega ringi käia.

Heidi naerab, et kui mehel on pikkust ligemale kaks meetrit, ei maksa tahtagi, et tal jõuaksid emotsioonid niisama kiiresti masti tippu kui sellisest 30–40 cm lühemal partneril ning hoopis tema on see, kes sõbranna Liisule kaasa tunneb. "Liisu, vaeseke, ei teagi, millest kõigest ta ilma jääb!"

Pikk naine on ilus, aga oma naine olgu mehest lühem

Raili teab: "Iga mees mõõdab silmadega igatsevalt suuremat ja võimsamat autot, mis erineb tema isiklikust sõidukist valgusaasta võrra. Nii on ka meestemaailma teiste asjadega. Ainult et mehed vaatavad ja imetlevad pikki naisi küll, kuid koos tahetakse elada ikkagi sellisega, kes oleks nendest vähemalt 2–3 sentimeetrit lühem."

Mees räägib ennast pikemaks, naine nooremaks

"Mulle meeldivad suured naised. Pisikesed lapsnaised pole minu maitse. Suur on ilus. Võimas! Ja see kõik on minu! Aga ma olen märganud, et naised räägivad ennast 5–6 aastat nooremaks, mehed teevad ennast jutu sees sama palju pikemaks," ütleb Aivar (53), kes oma sõnade järgi pole ennast küll pärast sõjaväge kordagi mõõtnud, kuid on pikkuselt keskmine.

Küll aga on Aivar nõus, et lüheldane mees suure naise kõrval saab oma kompleksidele teatud mõttes kompensatsiooni.

Milline mees on lühike?

Naiste arvamusi on sel teemal seinast seina. Triinu arvates on lühikesed mehed kõik need, kes jäävad alla 180 cm. Kadi ja Anneli arvates pole ka 177–178 cm pikkustel meestel põdemiseks põhjust, väga palju oleneb mehest endast. Pille on selles suhtes armulikum: ka 175 cm pikkune mees on täitsa paras poiss.

"Väike mees võib olla väga mõnus kaaslane," leiab ta.

"Aga ta võib olla ka õudselt tüütu, eneseimetleja ja sahmerdaja. Ühel hetkel saab sellest siiber, et tema on maailma naba. Ma ei tea, on see Napoleoni kompleks või iseloomuviga, kuid mõni mees lausa oskab olla vastik."

Mehed aga pikkusest sentimeetri täpsusega ei räägi. Pikk mees on pikk mees, teda ei pea üle mõõtmagi.

Uuring: lühemad mehed seksivad tihemini

New Yorgi ülikooli sotsioloogid kogusid mahuka (peaaegu 50 aastat kestnud) uuringu käigus informatsiooni 5000 perekonna kohta, et välja selgitada, kas mehe pikkus mõjutab armusuhteid. Tuli välja, et lühikesed mehed (170 cm või lühemad) abiellusid harvemini kui nende pikemad sookaaslased, kuid samas esines lühemate meeste seas 32 protsenti vähem abielulahutusi.

Teadlased pole kindlad, miks see nii on, kuid nad usuvad, et lühemad mehed on paremad kaaslased. Selgus, et lühemad mehed teevad näiteks rohkem koduseid töid kui pikad mehed: lühem mees teeb keskmiselt kaheksa tundi ja 28 minutit kodutöid nädalas, võrreldes keskmist kasvu mehe seitsme tunni ja 38 minutiga ning pika mehe seitsme tunni ja 30 minutiga.

Teadlased ütlesid, et nende tulemuste põhjal võib järeldada, et mida pikem on mees, seda vähem vaevub ta kodutöid tegema. Samuti selgus, et lühemad mehed võivad teenida rohkem raha kui pikad mehed ja ka voodis tunduvad lühikesed mehed olevat osavad, sest nemad seksivad partneriga tihemini kui pikad mehed.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee