Kultuur

Mitu korda päevas peaks kallistama ja suudlema? (1)

Toimetas Inge Mehide, 23. aprill 2015 09:28
Foto: PantherMedia / Scanpix
Usu või mitte, aga on leitud ideaalne arv, kui mitu kallistust ja suudlust peaksime päeva jooksul oma hea tervise huvides saama.

Psühhoterapeut Virginia Satiri loodud mudeli järgi vajame päevas neli kallistust ellujäämiseks, kaheksa vastupidamiseks ja 12 kallistust kasvamiseks. Kallistamisel vabastab keha hormooni nimega oksütotsiin, mis vähendab stressihormooni kortisooli hulka. Mida rohkem on su kehas oksütotsiini, seda paremini tuled toime stressiga oma elus.

Seksuoloog Gabrielle Morrissey väidab, et hea suhte huvides tuleb oma partnerit suudelda iga päev ja kolm neist suudlustest peaksid olema kestvamad kirglikud suudlused. Uurijad on leidnud, et seitse sekundit on optimaalne suudlemisaeg, et suhe püsiks terve.

Lapsed, keda piisavalt ei kallistata, seisavad silmitsi õpiraskustega. Teadlased usuvad, et põhjuseks on puudutuse positiivne mõju lapse arengule ja IQ-le. Enneaegsed lapsed, keda regulaarselt puudutatakse, arenevad paremini kui need, keda ei hellitata. Kallistamine parandab lapse enesehinnangut ja võimet täiskasvanuna iseenda vastu armastust tunda. Miks? Puudutus lapseeas paneb meid tundma end erilise ja armastatuna, need assotsiatsioonid jäävad meisse rakutasandil. Kui meid täiskasvanuna puudutatakse, stimuleerib see “rakumälu” ning meie enesearmastus ja -väärtustamine kasvab.

 

Allikas: Daily Telegraph

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee