Briti naiste iluikoon on Audrey HepburnFoto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 27. jaanuar 2015 15:37
Rahvusvahelise kosmeetikabrändi Artistry poolt läbi viidud uuringu kohaselt leiavad briti naised, et kõige kaunimaks ei tee neid mitte meik, vaid enesekindel olek ja armumine. Maailma iluikooniks peavad Suurbritannia naised Hollywoodi näitlejannat Audrey Hepburni.

Briti naiste seas läbi viidud küsitlustest selgus, et 68 protsenti naistest peab enesekindlust naise kõige ilusamaks tunnusjooneks. 57 protsenti vastanud naistest tunnistas, et ka armastus ja armumine muudab naisterahva kauniks.

Lisaks selgus, et küpsemad naisterahvad (55+ eluaastat) peavad tervislikku eluviisi ning õiget toitumist (68,5%) väga oluliseks oma terve minapildi saavutamiseks. Sama arvab 55,25 protsenti naisi vanuses 35-44.

46,2 protsenti küsitluses osalenud naistest kulutavad meigitoodetele kuus alla kümne naela. Kõige enam, üle 50 naela, kulutavad kosmeetikatoodetele kuus noored naisterahvad vanuses 18-24 eluaastat.

Kõige suuremaks iluikooniks peavad vastajad Hollywoodi näitlejannat Audrey Hepburni.

Temale järgnevad Marilyn Monroe, Grace Kelly, Sophia Loren ja Beyoncé. Maailma iluikoonide top-kümnesse mahtusid ka Brigitte Bardot, Jean Simmons, Kate Moss, Ava Gardner ja Scarlett Johansson.

Briti naised peavad kõige kaunimateks rahvusteks rootslasi, hispaanlasi, brasiillasi ja prantslasi.

Rahvusvahelise kosmeetikabrändi Artistry poolt läbi viidud küsitluse eesmärk oli välja selgitada briti naiste suhtumine iluideaalidesse ning jumestamise rolli selles. Küsitlus viidi läbi koostöös uuringufirmaga Vital Research & Statistics, mille valimisse kuulus üle 2000 briti naisterahva, kes olid vähemalt 18aastased.