.Foto: AOP
Eiris Teeveere 13. jaanuar 2015 13:46
Käisid dušši all ja kasutasid deodoranti, kuid ikka tungib ninna ebameeldiv lõhn? Tuleb välja, et seda võivad põhjustada asjad, mida sa ealeski kahtlustada poleks osanud.

Pole midagi hullemat, kui higihais ja eriti juhul, kui sa enda arust oled teinud kõik võimaliku, et mitte ebameeldivalt lõhnata. Põhjusi, miks sa kõigest hoolimata haised, on veebilehe Shape.com andmetel mitmeid.

1. Sul on vetsuhäda, kuid sa pole saanud end "tühjendama" minna. Teadlaste sõnul eralduvad sellisel juhul seedetraktis olevad mürkained naha pooride kaudu ning tulemuseks on jõledalt haisev keha.

2. Sõid eelmisel õhtul õlis praetud toitu (nt. friikartulid). Need panevad kõhu kinni ja toimub sama, mis kirjeldatud eelmises punktis.

3. Oled magusaga liialdanud. Tänu kehas toimuvatele protsessidele ja bakteritele muudetakse magusas olev suhkur rasvaks ning tulemuseks on kohutav hais.

4. Sööd liiga vähe süsivesikuid. See väljendub kehalõhnas, mis haiseb kala järgi.

5. Sa ei saa toiduga piisavalt magneesiumi. Teadlaste sõnul on neil inimestel tugevam kehalõhn.

6. Sööd tablette - mitmete tablettide kõrvalmõjuks on ebameeldiva kehalõhna tekkimine või suurenenud higistamine.

7. Kasutad deodoranti - paljud deodorandid sisaldavad aineid, mis muudavad olukorra hoopis hullemaks kuna nad aitavad kaasa ebameeldivat lõhna tekitavate bakterite paljunemisele.

8. Kannad polüestrit - see on üks kõige vähem hingavam materjal, mistõttu inimesed, kes sellest materjalist riideid kannavad, kipuvad reegline ebameeldivalt lõhnama.

9. Kipud muretsema - stress paneb inimesed tavapärasest rohkem higistama, mis tähendab ka seda, et nad haisevad tavapärasest rohkem.