Ilu ja mood

5 tuntud talvist ilureeglit, mis on tegelikult täielikud jamad! 

Eiris Teeveere, 30. detsember 2014 09:57
.Foto: AOP
Ilmselt on kõik kuulnud seda, et talveperioodil tuleb oma tavapärast ilurituaali veidi muuta, sest külmal ajal vajab nahk teistsugust hoolt. Nüüd tuleb aga välja, et nii mõnigi nendest soovitustest on jama.

Nii mõnelgi talvisel nahahooldusreeglil, mida on põlvest põlve edasi antud, ei olegi tõepõhja all ning võivad tegelikult hoopis rohkem kurja kui head teha, kirjutab She Knows.

Need on:

1. Talvel peab kasutama paksema konsistentsiga kreeme kui suvel.

Tegelikult ei pruugi paksem kreem näonahka sugugi rohkem kaitsta, vaid sellele hoopis halvasti mõjuda. Näiteks inimestel, kellel on rasune või osaliselt rasune nahk, ajab paksem kreem poorid umbe ja kutsub esile lööbeid.

2. Talvel ei tohi kasutada kreemi, õli või geeli baasil tehtud näopuhastusvahendeid.

Jama! Tegelikult peaks vältima hoopis alkoholi sisaldavaid tooteid kuna need ajavad naha loomuliku niiskustasakaalu paigast ära.

3. Talvel ei pea jalahooldusele erilist tähelepanu pöörama.

Jah, varbaküüsi tõesti värvima ei pea, kuid surnud nahka peaksid siiski edasi eemaldama. Seda tehes ei lähe kannad talvel lõhki.

4. Talvel pole vaja päikesekreemi kasutada.

Päike mõjub nahale kahjustavalt ka talveperioodil, mistõttu tuleks kindlasti ka siis jälgida, et näole kantavad tooted sisaldaksid päikesekaitsefaktorit. Parim on SPF 30.

5. Ära hoia end huulepalsami kasutamisel tagasi.

Tegelikult ei tohiks talvel huulepalsamit kasutada kuna see muudab huuled veelgi kuivemaks. Talvel tuleks huuli niisutada hoopis huulevõiga kuna see ei lase niiskusel huultest eralduda.

Samal teemal

11.02.2016
Tervete jalgade võlusõna on õiged jalatsid ja korralik hügieen

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee