Ilu ja mood

Meeste suvegarderoobi kangelased (1)

Eiris Teeveere, 15. juuni 2014, 13:00
EELISTA KVALITEETI, MITTE KVANTITEETI: Ideaalne suvegarderoob pole sugui selline, mis riidekappi ära ei mahu. Piisab ka vähesest, kuid hästi valitud, omavahel kombineeritavatest riietest ja aksessuaaridest. Foto: AOP
Kui naiste suvegarderoob on suuresti mõjutatud trendidest, siis meestel on moerindel kõvasti lihtsam. Trende on vähem, need ei muutu nii tihti ja muretsema peab pigem seepärast, et kapis kõik vajalik olemas oleks ja mitte seepärast, et kõik kapis rippuv ikka viimast moodi kummardaks.

Tõsi, ka meeste hulgas on moelõvisid, kes elavad ja hingavad trendika välimuse nimel, kuid tõele näkku vaadates tarbib keskmine eesti mees moodi siiski küllaltki tagasihoidlikult ja suure ettevaatusega.

Samal teemal

Seetõttu ei sprindigi Jaanid ja Antsud poodi palmimustriga piloodijakki ostma, mis sellest, et tegu on suve hittmustri ja hittjakiga ning nende suguvennad moepealinnades on samasuguseid endale tõenäoliselt juba mitu tükki soetanud.

Siiski peaksid mehed meeles pidama, et moehuvi puudumine ei anna õigust lohakalt või olukorrale kohatult riietuda. Pigem tuleks varuda endale suvegarderoobi klassikuid, mida sobib kanda hooajast hooaega ning mis jätavad mehest väärika ja tõsiseltvõetava mulje. Sellise garderoobi kokkupanekul olgu märksõnaks kvaliteet, mitte kvantiteet. Samuti tuleks värvide puhul jälgida eelkõige klassikalist joont ja kui tegu ei ole just värvilembese mehega, jätta roosad, kollased ja neoontoonides asjad parem poeriiulitele.

Kuid milline võiks siis ühe mehe suvine garderoob välja näha? Altpoolt leiad nimekirja asjadest, mille puhul ei tasu karta, et kaaslased sind moejüngriks peaksid, kuid mille kaasa kindlasti heaks kiidab. Peale selle saab neid asju omavahel vabalt kombineerida, kartmata seejuures ämbrisse astuda.

Mis võiks kapis veel olla?

• klassikalised tumesinised teksad

• plätud või sandaalid

• punutud või tavaline nahkvöö

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee