Inimesed

Liina Randpere: kihlvedu sõbranna või elukaaslasega motiveerib trenni tegema (7)

Geidi Raud, 25. aprill 2014 07:00
KALORID KAOVAD KA ÕUES: «Kui nahk on märg ja tublisti sörgid, siis võib Zumba ja jooksu vahele võrdusmärgi tõmmata,» kinnitab Liina. Foto: Teet Malsroos

Peale suvise superfiguuri nimel treeningusaalides rassivate naiste toovad päikeselised kevadilmad üha rohkem naisi ka värskes õhus sportima. Millega peaksid arvestama algajad jooksjad-rulluisutajad, õpetavad treenerid Liina Randpere ja Meelike Mitt.

"Praegused soojad ilmad trenniskäijate hulka veel ei mõjuta. Hõredamaks jääb juuni keskel, kui algavad puhkused ja inimesed saavad aru, et pagan, enam ei jõua ennast vormi ajada," ütleb Arctic Spordi ja Meritoni spordiklubi treener Liina Randpere.

Ka Arigato spordiklubis ja Viimsi Spordis rühmatreeninguid juhendav Meelike Mitt tõdeb, et hoolimata soojade kevadilmade tulekust on treeningusaalid inimesi täis. "Inimesed vaatavad, et läheb soojemaks ja tahavad enne suve algust lisakilodest lahti saada," tõdeb Meelike, et just sügisel ja kevadel on treeningusaalid kõige rohkem rahvast täis.

Lisaks sunnib mõte suvisest rannavormist paljusid, kes talve veetnud tuhvlid-diivan-televiisor-stiilis, ilmade soojenedes metsa alla jooksma, rattaga sõitma või rulluisutama. Ka Meelike eelistab ilusa ilmaga värskes õhus trenni teha ja soovitab seda teistelegi.

"Suur osa inimesi töötab siseruumides, nii et värsket õhku kuigi palju ei saa. Eriti kui autoga ka tööl käia. Väljas on aga päike, mis annab meile energiat," on Meelike veendunud, et metsa all end liigutada on oluliselt kasulikum kui spordisaalis rassida.

Kepikõnd tõhusam kui kiirkõnd

"Mina eelistan rohkem sees treenida, kuigi mulle meeldib väga ka õues kepikõndi teha," märgib

Samal teemal

10.04.2014
Tervislikud eluviisid hoiavad südame terve
10.01.2014
Spordisõbral ei jää trenn tegemata ka siis, kui maa on must
07.09.2013
Spordihoolikud, ärge pingutage üle!
05.09.2013
Arst: tervisespordis ähvardab kokkukukkumine enim umbes 40aastast meest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee