Ilu ja mood

KEVADSUVINE TEKSAGIID: räbalad versus ammu tuntud klassikud 

Eiris Teeveere, 30. märts 2014 15:00
Foto: REX
Uus hooaeg toob uued tuuled ka teksamoes. Viksidel ja viisakatel tuleb sel kevadel leppida tõsiasjaga, et mood soosib pigem veidi räbala välimusega teksapükse.

Tänavuse kevade uueks tulijaks on eriti lapitud välimusega teksad. Samamoodi on endiselt fookuses kavaleri teksad, ainult et sel hooajal on need varasemaga võrreldes eriti auklikud. Moemaanid saavad aga ennast proovile panna kunagi tööliste vormiriietusse kuulunud teksatürbiga.

Samal teemal

Paljudele võib tunduda, et kui sa just tõeline moemaan pole, ei ole ka mõtet teksapoodi varusid täiendama minna, ent nii see siiski pole. Nagu on väga lai ülejäänud trendi­spekter, on väga lai ka moes olevate teksade valik. Räbala-look on mõeldud pigem neile, kes julgevad ja soovivad silma paista. Tegelikult teevad ilma ka näiteks pahkluu juures lõppevad teksad, laia säärega 70ndate hõngulised püksid, valged teksad, mustrilised ja isegi kõige klassikalisemad mustad ja sinised säärekatted.

Kuid mis siis moes ei ole? Vältida võiks nn emme-teksapükse ehk väga kõrge piha, laia kintsuosa ja alt kergelt kitsenevate säärtega teksasid.

Kuigi esialgu seostati teksapükse siiski vabaajariietusega, siis praegu võib neid kanda pea kõikjal.

Kuidas ja millega mingit mudelit kanda, loe juba altpoolt.

Kas teadsid, et:

• Korralikult palistamata õmblused on teksade puhul sel hooajal samuti üks hittdetail. Seega: kui tahad trendi jälgida, võta käärid ja asu oma püksisääri lõikuma!

• Hea istuvus on teksade puhul tähtsam kui trendid. Seega ära heitu, kui trenditeksad sulle ei sobi, vaid keskendu sellise paari otsimisel, mis toob esile sinu keha head küljed.

• Denim ja nahk on ideaalne kombinatsioon.

• Teksapükste kõrval on moepildis tagasi ka teksatagi. Üleni denimisse riietumine on üks moegurmaanide lemmikuid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee