Blogid

Kuidas Pae tänaval kärgatas kaheksas plahvatus 

Tõnis Erilaid, 2. september 2013 22:42
Kell oli tiksunud paarkümmend minutit üle viie 3. septembri varahommikul 2004. aastal, kui Tallinnas Pae tänavas kärgatas plahvatus, mis lennutas õhku telefoniputka. «See on juba kurat teab mis! Kaheksas plahvatus kuue aasta jooksul,» ütles ärritunud Pae 68/78 elanik ajakirjanikele kurvalt oma auto katkist esiklaasi uurides. Majal endal olid eest lennanud trepikojaaknad. Telefonikabiinist oli alles vaid kõveraks väändunud vinkelrauajupp.

Kaks inimest said rängalt vigastada - naismajahoidja, kes telefoniputkast kahtlase koti leidis, ja meesvalvur, kellega koos hakati koti sisu uurima.

Samal teemal

«Pätid aina klaarivad oma arveid, aga tabada neid ei suudeta,» porises pahane lõhutud auto omanik. Tal oli õigus: see plahvatus oli Pae tänaval tõesti juba kaheksas. Esimene kärgatas 1998. aasta maikuisel varahommikul kohaliku kaubanduskeskuse juures ja edasi ikka järjekindlalt sealkandis. Koguni viiel korral Pae 23 või 23a juures või sees.

Kui hiljem pommimeheks kutsutud Märt Ringmaa vahistati ja kohtu ette viidi, siis muide tema süüd tolles telefoniputkaplahvatuses tõestada ei suudetud. Kohus mõistis ta selles asjas õigeks. Ringmaa ise end üheski plahvatusasjas süüdi ei tunnistanud. Tõsi on aga see, et pärast Ringmaa trellide taha saatmist lõppesid ka Pae tänava plahvatused nagu noaga lõigatult.

Samal teemal

07.06.2018
Kohus ei vabastanud Märt Ringmaad ennetähtaegselt vangistusest
17.01.2017
Kohus ei uskunud 78aastase pommimehe ümberkasvamist
16.01.2017
TV3 VIDEO | Kohus ei vabastanud vanglast Pae tänava pommimeest
14.01.2017
Pommimees Märt Ringmaa tahab vanglast vabadusse