HOBI VIIS KOKKU: Liina oli juba lapsena rohenäpp, toataimede kasvatamise hobi viis ta 2009. aastal kokku oma tulevase mehe Franziga.

Foto: erakogu
Helina Piip 26. mai 2023 06:54

Eestlanna Liina Orle ja tema kaasa Franz Zeuneri Lõuna-Saksamaal asuv orhideeaiand Currlin Orchideen on sealmail teada-tuntud. Orhideesid on neil suisa 1500 liiki. Nende elujõulised taimed on hinnatud ka Eesti hobikasvatajate seas.

Veel tosin aastat tagasi tegi Liina (53) Eestis personalitööd. Rohenäpp oli ta juba väikese tüdrukuna. „Mu vanaemal oli palju toalilli ja minu jaoks oli see nii loomulik, et kodus peavad taimed olema,“ meenutab naine. „Esimese orhidee – tsümbiidiumi tõin koju üle 30 aasta tagasi. Kuigi tollal olid orhideed lillepoodides pigem haruldused, siis tasapisi leidsin üha uusi ja huvitavaid. Tõsi, esimese kuukingani läks päris mitu aastat.“

Orhideed juhatasid armastuseni

Eestis elades kuulus ta orhideeklubisse, mis koondas umbes pooltsada lillekasvatajat. Koos otsiti infot, arutleti kasvutingimuste üle ning jagati-vahetati taimi. Liina peal oli välismaalt taimede tellimine – ta kogus klubiliikmete soovid kokku ja tegi siis ühise tellimuse, nii tulid postikulud soodsamad.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99