UHKE KOLLEKTSIOON: Marika Vartla hoole all kasvab Mädapea mõisas mitusada floksi ja tuhandeid pojenge, ent sealses kollektsioonaias on ka palju muid taimi.

Foto: Sten Semjonov
Anu Viita-Neuhaus 25. mai 2023 14:00

„Pojengi- ja floksimaailm on meeletult suurem kui ehituspoes pakutav valik,“ julgustab Mädapea mõisa perenaine Marika Vartla kõiki taimehuvilisi silma peal hoidma üle Eesti toimuvatel lillepäevadel ja -festivalidel.

„Tulin aiast ja kaks esimest pojengisorti juba õitsevad,“ lausub Viljandimaal asuva Kaevandi talu perenaine Anu Nurmsalu ajakirjanikule rahulolevalt. Naine on rajanud Eesti ühe suurema pojengikollektsiooni. Taimehuviliste seas tuntud pojengipäevadeni on kuu jagu aega ja võib arvata, et kaunid lilled lasevad siis imetleda kogu võimsuses oma külluslikku ja lopsakat õitevahtu.

90 pojengisorti

Need said alguse kümme aastat tagasi, mil Anu hoole all oleva uhke lilleaia sortimendirikkus oli juba nii suur ja põnev, et ta ei raatsinud kogu seda ilu enam endale hoida. „Inimene saab lillepäevadel õisi imetleda, katsuda ja nuusutada. Kõik pojengid ei lõhna ja kaugeltki kõik õied ei lõhna meeldivalt,“ lausub perenaine. Ta teab, et nii mõnigi külaline tulebki seda suurejoonelist ilu vaatama puhtalt uudishimu pärast, sest pojengipäevad annavad selleks võimaluse.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99