ENERGILINE RÕÕMUPALL: Kuigi Tiial on üks jalg proteesitud, annab ta oma elurõõmu ja energiaga silmad ette paljudele. Uhke piduliku jalaproteesi, millele saab sisse lülitada lambikesed, valmistas tema jaoks nahakunstnik Hedy Kohv.

Foto: Aile Nõupuu
Anne Metsis 10. märts 2023 16:47

„Kui oled ühest kadalipust läbi tulnud, siis miks ei peaks järgmisest saama?“ arutleb Tiia Treimann-Differt. Naine on kasvaja tõttu kaotanud jala, elanud üle rinnavähi ja poja liiklusõnnetuse ning leiab ikka jõudu abistada teisigi.

Rõõmsat ja tegusat Tiiat (53) teatakse kui Läänemaa vähiühingu esinaist. Igapäevaselt sõidab ta oma Matsalu kodust tööle Haapsallu, sealses sotsiaalmajas on tema hoole all kümmekond turvakodu inimest.

Naise ära olles valvavad kodu Tiia mees Peeter, liikumispuudega poeg Rauno (35) ja kolm siiami kassi. Elu, nagu iga teinegi, kui sellesse ei kuuluks saatuse keerdkäigud. „Jalg, Rauno õnnetus, rinnavähk, söön siiamaani rohte ...“ loetleb naine. „Mul ei ole päeva, millele ma poleks tänulik.“

Eelneva illustreerimiseks keerab Tiia liibuvatel stretšteksadel püksisääre üles, vajutab paremale jalaküljele ja plõksust kolksatab pool säärt keset põrandat.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
  • võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99