Nautical Partners 22. veebruar 2023 12:47

Eesti kliimas riietumine võib olla paras pähkel – ühel hetkel paistab päike, siis ulub tuul ja viimaks tuleb vihma ka. Siinkohal on hea lahendus valida just tuulekindla voodriga rõivad.

Hiljuti on Eesti turule jõudnud Skandinaavia maades ülipopulaarsed Holebrook Swedeni Windproof rõivad. Need on täielikult valminud Euroopas ja disainitud niiviisi, et kaitseksid just põhjamaise heitliku kliima eest.

Holebrooki Windproof sarjas on nii villaseid kui ka puuvillaseid kudumeid, lisaks erinevaid vetthülgavate detailidega kootud jakke. Kui puuvillane kudum on pigem suviseks ajaks, siis villast saab kanda praktiliselt aasta läbi.

Windproof kudumite plussiks on tõik, et need kaitsevad kandjat tuule eest, kuid samas pole paksud nagu jope. Vooder on aga siidine ja hingav ning see teebki kudumi tuulekindlaks. Siidine vooder on paljude kandjate silmis oluline, sest vill kipub naha vastas sügelema.

Lisaks armastavad kliendid toodete mugavust, kergust, pikka kestvust (need ei lähe naljalt moest) ning head väljanägemist. Pika ajaloo jooksul on Holebrook Sweden teinud kindlaks, mis klientidele meeldib ja seega naljalt disaine ei muudeta. Pigem on muudatused minimaalsed, näiteks vahetatakse värvitoone või kolivad taskud ühest kohast teise. Meeste seas on populaarsemad mudelid Classic Windproof ja Stellan Windproof.

Kus siis neid kudumeid kanda saaks?

Eesti kliimas praktiliselt igal pool! Kui soovid minna merele või veeta aega mere ääres, mängides golfi, metsas seenel olles… Kudumeid võib kanda juba varakevadel, kuid siis tasub alla sättida meriinovillane pluus, mis hoiaks keha soojas.

Et tegemist on klassikaliste lõigete ja väljanägemistega, on Windproofi kudumid tõeliselt multifunktsionaalsed. Need sobivad täiuslikult nii paadiga sõitma minnes kui ka õhtul restoranis einestades. Seega pole vaja mitut outfit’i kaasa tassida.

Teada tõsiasi on see, et naised on oma rõivastuse osas nõudlikumad – Holebrooki kollektsioonis on õrnema sugupoole lemmikuks kujunenud mudel Martina, milles on 80% villa, pikendatud varrukad ja kõrgem voodriga kaelus. Pealegi on seda saadaval 14 erinevas toonis, mistõttu leidub igale maitsele midagi.

Windproof kudum on nutikas valik ka sügisesel ajal lõunamaale reisides – kui päike läheb pilve taha, siis hakkab kiiresti jahe. Kandes jopet, peaks selle kogu aeg seljast võtma ja tagasi panema, mis on lõppkokkuvõttes üsna tüütu.

Uue populaarse tootena on turule jõudnud aga Windproofi kahelt poolt avatav seelik, mis on tuulekindla voodriga. Seelik on lukuga külgedelt avatav, mis teeb selle sisse ronimise märksa lihtsamaks. Miks mitte minna tuulekindlat seelikut kandes merele, golfi mängima või isegi metsa? Keegi pole ju öelnud, et metsas seenel peaks uitama dressides ja kalossides. Avatav tuulekindel seelik teeb rõivastuse hoopis lõbusamaks ja naiselikumaks!

Windproofi tooted on toonud rõõmu ka paljudele lapsevanematele, sest kollektsiooni on jõudnud laste tuulekindlad kampsunid, mis on kõrge kaeluse ja lukuga. Tegemist on ideaalse valikuga lasteaias kandmiseks, sest lapsi on ju palju ning õpetajad ei jõua alati jälgida, kellel on parasjagu palav ja kellel külm. Nagu mainitud, siis ilm võib samuti kiirelt meie kliimas muutuda. Voodriga kudumid reguleerivad aga ise sooja. Tõsi küll, hinda on tavapäraste lasteriietega võrreldes pisut rohkem, kuid see-eest saavad sama asja mõnusalt kanda kõik õed-vennad. Samuti saadab rõivaid järelturul menu.

Mida veel soovitada?

Ka teise Rootsi brändi Pelle tuulekindlad rõivad on võitnud paljude eestimaalaste südamed tänu oma kvaliteedile, tehniliste omadustele ja ajatule välimusele. Pelle riiete puhul on väga palju rõhku pandud arendustööle – kuigi palja silmaga vaadates võivad kaks jopet näha välja täpselt samasugused, siis tegelikkuses on kõik oluline detailides.

Pelle rõivaste kollektsioonist on paljude tähelepanu pälvinud just stiilsed püksid, mis sobivad igasse olukorda – merele, golfirajale, metsa või siis lihtsalt linna jalutuskäigule. Suurepäraseks valikuks on W Carry püksid, mis on kõrge vöökoha ja hea istuvusega.

Erinevat valikut on nii talviseks ajaks kui ka suveks lühikeste pükste näol. Meestele sobivad Hex lühikesed püksid, mida leidub nii helesinises kui ka tumesinises toonis; naistele lähevad peale W Momentum lühikesed püksid, mida on saadaval nii beeži, kollase kui ka tumesinisena.

Naised eelistavad tihtipeale just mugavast materjalist valmistatud seelikut, mis on kombineeritud kokku lühikeste pükstega. See sobib hästi nii sportlikeks tegevusteks kui ka vaba aja veetmiseks.

Ema ja isa, kes soovivad oma lastega sobivaid rõivaid, võiks vaadata Pelle Sirocco poole. Valikus on kokku sobivaid jopesid ja veste, suurtele ja väikestele.

Holebrooki ja Pelle brändide maaletooja on Nautical Partners, mille esinduspood asub Tallinnas Haven Kakumäel aadressil Nooda tee 8. Uuri nende kodulehte SIIN ning kindlasti käi toodetega tutvumas esinduspoes – hetkel on käimas mitmed magusad allahindlused.

Nautical Partners tegeleb ka paadimüügiga. Vaata täpsemalt SIIT!