MUUSIKA KÜTKEIS: „Muusika toetab meid ja teeb rahulikumaks, õnnelikumaks, energeetilisemaks,“ teab Veronika, kes kogeb seda nii koorijuhi kui ka teaduri ametis.

Foto: Stanislav Moškov
Anu Viita-Neuhaus 19. jaanuar 2023 06:07

Kuni möödunud sügiseni polnud laulukaare alt dirigendipuldist tuttav Veronika Portsmuth kunagi üheksast viieni tööl käinud. Nüüd naudib ta seda rütmi särasilmil Eesti ajaloomuuseumi teadur-kuraatori ametis.

Müürivahe kitsa tänava lõpus paistab teatri- ja muusikamuuseum. Uks käib raskelt, aga Veronika (42) on avamisnõksu selgeks saanud. Selles Eesti ajaloomuuseumi filiaalis on ta muusikavaldkonna teadur-kuraatorina töötanud pool aastat ning vanalinnas ja Maarjamäel asuvate hoonete vahel pendeldades teada saanud, milliseid aardeid need peidavad.

„Mis on kogus minu enda kohta? Mitte liiga palju. Mõned fotod, aga tegin ettepaneku kogusse võtta laulupeol kantud kleite ja selle auks valminud salli,“ räägib ta. Nii võivad dirigendi uhkest kollektsioonist muuseumisse jõuda tuntud moeloojate Reet Ausi ja Eve Hansoni disainitud rõivad ja valge kleit. Veronika oli esimene naisdirigent, kes pärast Miina Härmat end laulupeol taas heledasse rüütas.

Veronika töös on palju üllatusi ja avastamist ning seda ajaloo osa ta otsibki.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99