Kaire VilgatsFoto: Stanislav Moshkov
Verni Leivak 23. november 2022 06:17

„Tore, aga hirmus ka,“ lausub palavalt armastatud lauljanna Kaire Vilgats meenutuse peale, et tänavu täitub tema suurele lavale astumisest veerandsada aastat.

Aastalõpp, mil muu rahvas seilab puhkuse- ja jõululainel, tähistab muusikutele aasta vingeimat töörabamist. Teistsugune ei tule see ka Kairele (46), sest palju on kollektiive, bände ja muid koosseise, milles ta kaasa lööb. Eesti moodi väikeriigis pole teisiti mõeldavgi. Juba detsembri algul võib Kairet taas laulmas näha, sest Valge Gospeli kontserdisari saab taas hoo sisse. Gospelmuusika on alati naise suur armastus olnud, eriti kui seda tehakse Maikeni eestvõttel sedavõrd suure pühendumuse ja kirega.

„Meile (Karl-Erik Taukar, Ott Lepland, Tanja Mihhailova, Eleryn Tiit ja WAF koor – V. L.) endale kangesti meeldib, sest palju on mitmehäälset laulu, võimsat koori,“ rõhutab Kaire. Ega sarja asjata Eesti võimsaimaks laulusõuks tituleerita.

Kui gospellaule esitatakse juba kuuendat korda, siis ega Kaire teisigi traditsioone murra. Lisaks paljudele muudele projektidele ootab järjekordne „Eesti laulul“ osalemine ning koos kooliõe Dagmar Ojaga jõulu- ja aastavahetuspidudel Suurte Tüdrukutega rahva oimetuks tantsitamine. Törtsu seesmist pinget lisab sellele kõigele tõik, et uusversioon kultusfilmist „Siin me oleme!“ Vilgatsiga (aga just nii kutsuvad teda sõbrad – V. L.) Sohvia Veski ehk Kohviveski rollis ootab ekraanile pääsemist loodetavasti üsna pea.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99