TERE HOMMIKUST!: „Maahommiku“ saatejuhiroll hakkab Kerlit viima põnevatesse maakodudesse üle Eesti. Ka telemajja oli tore taas tagasi minna, oma uksekaart saada ja inimestega kohtuda, tunnistab kunagine uudistesaatejuht.

Foto: Stanislav Moškov. Meik: Reet Gailan. Täname Kristiine Puukooli
Helina Piip 21. september 2022 06:17

„On jah veidralt elevust tekitanud see kõik,“ kommenteerib Kerli Dello tõika, et ta on ETV ekraanil tagasi – „Maahommiku“ saatejuhina. Loobunud pole naine ka tööst kaitseväes, kus ta on ametis meediasõdurite instruktorina. Juttu tuleb sellestki ööst kolm aastat tagasi, kui Kerlist sai vanaema.

Sellest kevadest elab Kerli (45) Tallinnast 80 kilomeetri kaugusel põldude vahel Märjamaa külje all. „Sättisin perekondlikel põhjustel oma elu maakoju,“ ütleb ta napilt. „Ma hea meelega elan seal. Pean lihtsalt töid väga planeerima, tänapäevaste kütusehindadega ei saa päris iga päev hommikul Tallinnasse ja õhtul tagasi sõita ...“

Oma kodukohta kutsub ta sõprade pandud nimega Dellolandiks, nii on kirjas ka majale kinnitatud sildil. „Delloland 2.0“ seetõttu, et see paik on tema eelmise, Lääne-Virumaal asunud maakodu mantlipärija.

Uue koha leidis Kerli mõni aasta tagasi kinnisvaraportaalist ja mäletab, et koos sõbraga kohale sõitnud, hakkas neile mõlemale silma, kui hästi olid põrandad valatud – garaažis, kuuris, ka grillimajas. Eks see saigi ostul otsustavaks.

Sõduriperre sündivad tomatid

Kerli ütleb, et talle meeldib maal elamise juures see, et „meelelahutusasutused ja poed ei asu nii lähedal – sa ei saa sinna nii palju oma energiat ja rahalist ressurssi kulutada. Ei lähe ikka õhtul poodi, kui kommiisu tuleb ...“

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon