Foto: Kalle Veesaar
Toimetas Merle Luik 29. august 2022 21:16

 Shaté Tantsukooli tantsijad äratasid ellu 25 Tartu kõige ägedamat tänavakunstiteost ning inspireerituna nendest fotodest kasvas välja suurejooneline vabaõhulavastus „Shaté salaselts”, mis etendub juba 2. septembril Tartus.

Etenduseks saadi inspiratsiooni Mika Keräneni raamatutest, originaalmuusika lõi Sander Mölder ning lavastajaks kutsuti Ingmar Jõela. Laval on enam kui 200 tantsijat, kelle lahendada on üks tänavakunstiga seotud müsteerium. Etenduse puhul maalis Tartu üks kuulsaim tänavakunstnik Bach Babach Atlantise majas asuvale tantsukooli seinale suure graffiti, mil on samuti oma osa salaseltsi etenduses.

 Etendusega „Shaté salaselts” tähistatakse Shaté tantsukooli 25. sünnipäeva. „Shaté juubeliaasta tunnuslause on „Unistustest suurem tantsukool,„ ütles Shaté tantsukooli looja ja juht Krõõt Kiviste. „Võtta ette juubelilavastus suuremalt kui suutsime ka ise ette kujutada on üks näide sellest, kuidas me mõtleme: ei ole liiga suuri ega hullumeelseid ideid, mida suurepärase meeskonnaga ei annaks ellu viia!“

„Shaté salaseltsi” etendust mängitakse vaid kolm korda Atlantise maja kõrval. Eriliseks teeb etenduse see, et publik mahutatakse Emajõel erinevate laevade ja aluste peale. Publiku jaoks seavad end ankrusse laevad Pegasus ja Alfa, jõealus Koit ning Ürgoru parvesaun. Üle jõe toidukohtades on VIP-loožid ning etendust võib vaadatama sõita ka oma paadiga.

Fotode autor on hinnatud fotograaf Kalle Veesaar, kes võttis ideest tuld ning koostöös tantsukooli tantsijate ning loovjuhi Maris Ootsinguga ühendati tänava- ja tantsukunst.

Nendest piltidest valmib sügisel eksklusiivne fotoraamat „Seinte salajane elu," mille saavad kingiks need inimesed ja organisatsioonid, kes on andnud tähendusliku panuse Shaté arengusse 25 aasta jooksul.