VÄÄRIB TUNNUSTUST: Josephine Cochrane pääses 2006. aastal USA suurimate leiutajate nimekirja.

Foto: vida press
Tõlkinud Allan Espenberg 3. august 2022 16:45

Täna 109 aastat tagasi suri Chicagos ameeriklanna Josephine Cochrane. Hea taibuga pereemale peaks eelkõige tänulikud olema need, kes oma elu nõudepesumasinata ettegi ei kujuta.

Koduperenaiste tulevane päästeingel sai hea hariduse ja abiellus 19aastaselt ärimehe William Cochraniga. Paar elas väga sündmusrikast ja külluslikku elu, sest perepea toimetas ühtviisi edukalt äris ja poliitikas.

1870. aastal ostsid Josephine ja William elamiseks suure ning toretseva häärberi. Elavaloomuline perenaine oli võrratu suhtleja ning sageli korraldati perele, sugulastele ja sõpradele luksuslikke õhtusööke ning meeleolukaid pidusid. Neil puhkudel pandi alati lauale 17. sajandist pärit Hiina portselanserviis.

Kahjuks ei näidanud teenijad mustade nõude pesemisel üles piisavat ettevaatlikkust ja tihti murdus mõne perekonnareliikviasse kuulunud nõu küljest kild või kukkusid need lausa puruks. Sel põhjusel püüdis Josephine ise nõusid pesta, kuid nii „must töö“ polnud tõelisele leedile kaugeltki meelepärane tegevus.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad