PERENAISE LEMMIKPAIK: Mõnusaid istumiskohti leidub ees- ja tagaaias. Õhtuse päikese kiiri meeldib Dianale püüda maja ees, vaadata puid, nautida rohelust ja imetleda kristalli värvikilde.

Foto: Sten Semjonov
Anu Viita-Neuhaus 28. juuni 2022 08:17

Üks maja oleks kui kahe aiaga – eesmine imetletav kõigile, tagumine rõõmuks vaid omadele. Parajas ja armsas paigas laiub lagendik ning männimetsaviir ja kasvavad eksootilised kiivi, arbuus ning Kreeka pähkel.

Diana Strauss istub terrassil, kohvitass käes, ega suuda siinset ilu ära imetleda. „Selles aias on minu jaoks lagendik. Mõnus koht, kus saab olla päikese käes. Siin on alati soe ja kui olen päev otsa õues toimetanud ning õhtul lähen poodi, kannan alati kõige õhemaid riideid. Mul pole ilmast õrna aimugi,“ räägib perenaine.

Aias laotuv omaette maailm paistab kätte elutoastki – diivan sai paika sätitud nõnda, et just see lagendik kogu võimsuses silme ees avarduks.

„Mulle ei meeldi talv, aga valgesse aeda vaadates on kergem seda üle elada. Siis kükitab siin suure vägeva välja keskel põõsamuhk. Vanad puud on mõnusalt ja võluvalt raagus,“ pajatab ta.

Selles aias on naise lapseea meenutusi ja ühe põnnipõlve loomishetki.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon