TEINETEISELE LOODUD: Filmis „Pikk tee düünides“ oli läbivaks liiniks kaluri poja Artūrsi ja rikka peremehe tütre Marta armastuslugu. Artūrsit mängis Leedu näitleja Juozas Kisielius.

Foto: ERR
Tõlkinud Allan Espenberg 11. juuni 2022 06:17

Neil päevil 40 aastat tagasi jooksis esmakordselt Nõukogude Liidu televisioonis Läti uus teleseriaal „Pikk tee düünides“. Peaosas säranud kaunis Lilita Ozoliņa vallutas miljonite vaatajate südamed.

Lilita sündis 1947. aastal Riias. Kuna pereisa Arvīds keeldus Punaarmeesse astumast, saadeti ta koos naise ja lastega Siberisse. Ränkraske reisi ajal külmus surnuks vanim tütar Vija. Lilita pääses vaid tänu emale, kes surus tütrekest terve tee kõvasti enda vastu. Isa lasti maha, kui tulevane näitlejanna polnud veel aastanegi. Kaheksa aastat hiljem rehabiliteeriti isa postuumselt ning ema ja tütar naasid Riiga.

Ema Albertīna töötas enne sõda režissööri assistendina, kuid unistas tõelise kaunitarina näitlejaks saamisest. Väidetavalt astusid nooruses filmistuudio töötajad naisele isegi tänaval ligi soovitusega Saksamaale sõita ja teatrikooli astuda.

Ema unistuse täitis Lilita. Juba kaheksa-aastaselt registreerus tüdruk proovivõtetele, et saada noore karjatüdruku roll. Paraku ei osutunud ta valituks.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad