Ussikeeled

Foto: kollaaž
Manona Paris, Keit Paju täna 11:01

Seekordne saade tuleb Keidule otse saadetud kirjast, mille edastas naine, kelle mees kõndis minema tema ja kolme lapse kõrvalt. Tundub üsna hull seis?

Meile kirjutas vapper naine, kes sellisest olukorrast välja tuli. Sestap soovitaski too armas kuulaja meil rääkida naistest, keda on petetud ja maha jäetud, aga kes ei julge sellest rääkida, vaid teevad näo, et kõik on korras.

„Kõige raskem on see, et sa ei räägi, ja kõik tuttavad mõtlevad, et kas sul on armuke või oled käinud maovähendusoperatsioonil, kui oled paari kuuga kaotanud üle 20 kilo. Ja sa alati naeratad ja kõik vaatavad, et „Issand, kui hea sa välja näed!“, aga mitte keegi ei tunne huvi, mis juhtus või kas sul on kõik okei,“ tõdeb ta.

Ussikeeled aitavad olukorda vaagida ja sõnastada mõningaid karme elutõdesid. Üks neist on: on veel üks hullem asi kui mees, kes lahkub kolme lapse ja naise juurest. Suhetel on karme lõppe ja igaüks on neist erinevad. Mitte alati ei oska inimesed õigel ajal edasi minna ja teist vabaks anda.

Eestlasi vaevab aga tihtipeale see vaevus, et muret ei julgeta teisega jagada. Meie aga selgitame, miks see nii võib olla: kui paljud on kogenud abi küsides mõistmise asemel hoopis hukkamõistu?

Aga vahel peab abi päriselt küsima. Aga kuidas? Ja kellelt?

Kuula saadet!

Kirjutage meile: ussikeeled@ohtuleht.ee.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

noh täna 10:07
Lepi ennem mehega kokku kui palju lapsi olete suutelised üles kasvatama, on ennegi juhtunud, et naine nagu sünnitusmasin, aga mees ei taha nii palju lapsi ja läheb lihtsalt ära, sest kodus on kisa ja trall ning rahulikku nurgakest pole.
Arno Jaago täna 08:33
Kui asju jämedalt öelda, siis juhtuks selliseid asju vähem, kui paari minnakse kaine peaga. Samas võib aga olla ka nii, et on vastupidi, et ühest paarilisest on hoopis kooselu jooksul saanud alkohoolik või lihtsalt psühhotroopsete substansside sõltlane, mis inimese loomulikkuse ära lammutab, võib olla isegi nii, et inimene tajub joobe seisundis loomulikkust, sest loomulikkus saabubki inimesse vaid joobe seisundis, kuna ta ongi eelnevalt juba katki, ehk siis psühhotroopsete substanssidega end ära lõhkunud. End taastada saab aga viisil kui väljuda kõigist psühhotoopsetest substanssidest, ka kohv
Arno Jaago täna 08:43
..cola, tubakatooted, alkohol, energiajoogid, kõik viimseni kui üks psühhotroopne aine, mida iganes ka ollakse harjunud tarbima, neist väljudes ja välja kasvades saab inimene lõpuks tagasi oma loomulikkuse ja julguse, mida ehedal kombel illustreerivad lapsed, kes ei ole end veel selliste substannsidega harjutanud ega oma loomulikkust ja valehäbi aktiveerinud. Seega miks inimestes selline taandareng sageli toimub, on just süüdi kõik erinevad psühhotroopsed ained, neist viimane kui üks. Kõik mis tundeid reguleerivad, tegelikult loomulikkust lõhuvad. Loomulikkus on esindatud loogikas.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS