HINDAB HETKI: Uusim pilt Signest ühel hiljutisel jalutuskäigul. Naine leiab, et on iseendaga lõplikult rahu sõlminud: just praegu ja nüüd on nii elu, loodus kui ka kogu ümbritsev maailm hea ja õige.

Foto: erakogu
Silja Paavle 17. aprill 2022 08:47

„Ükskõik kui palju ma kaalust alla ka võtsin, polnud ma endaga rahul,“ meenutab Signe. Naise soovist kaunima väljanägemise nimel mõni kilo alla võtta sai aastatepikkune tõsine söömishäire – anoreksia.

Kõik sai alguse umbes seitse aastat tagasi, mil Signe (28) leidis reisipilte vaadates, et on paksuke. Soovist veidi parem välja näha otsustas ta pöörata suuremat tähelepanu toitumisele ja jättis edaspidi kohvi sisse suhkru panemata. „Varem tegin seda ikka mehiselt, kolm lusikatäit või rohkem. Ja ise mõtlesin, kuidas küll mõned saavad koogi kõrvale musta kohvi juua,“ meenutab ta.

Hullud asjad

Vaid üks muutus tõi kiirelt kaasa korraliku kaalulanguse. See innustas veel rohkem suhkruga piiri pidama. Esialgu lülitas ülikoolis õppimise kõrvalt restoranis töötanud naine menüüst välja töökoha hüvedena kaasnenud kookidega maiustamise, siis hakkas tähelepanu pöörama toidule lisatud suhkrutele. Ja kaal muudkui langes. „Suhkur ongi saatanast, nagu nad räägivad, seda ei tohi mingil juhul enam tarbida,“ mõtles naine seepeale.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99