Foto: Pixabay
Silja Paavle 8. veebruar 2022 17:55

„Ma võisin olla ühel hetkel täiesti hüperaktiivne ja tegeleda erinevate projektidega ühekorraga, teisel hetkel tõmbusin kuni paariks nädalaks endasse, ei huvitunud millestki. See kõik oli kurnav nii füüsiliselt kui vaimselt,“ meenutab tänases Naistelehe podcast’is „Mõttekoht“ muusikaettevõtja ja muusikaõpetaja Kermo Kukk aega, mil ilmnesid esimesed märgid tema diagnoosist, mis on nii levinud, et tõenäoliselt teab igaüks meist sellega kimpus olevat inimest.

Kõige hullem enne bipolaarse meeleoluhäire diagnoosi saamist oli Kermo jaoks see, et ta sai aru, et midagi on lahti, ent mis, sellest polnud aimugi. „Ma olin lõpuks väsinud ja söömata, kaalusin alla 70 kilo, nägin välja nagu liikuv surm,“ meenutab ta. Diagnoosi ning adekvaatse abi saamine aitas tal elu aga taas rööbastesse saada.

Millal võib kahtlustada, et inimesele nii loomulik meeleolude vaheldumine on haiguslik? Mida tähendab täpsemalt bipolaarne häire ning mida tähendab selle häirega koos elamine selle põdejale? Kuidas kõik saaksid psüühikahäirega inimesi toetada ning ka iseenda vaimset tervist hoida? Sellest kõigest värskes saates räägimegi.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.