Kultuur

NÄITLEJAST TUNNUSTATUD KIRJANIKUKS: Katariina Libe räägib raamatu kirjutamisest  

Annaliisa Köss, 19. november 2021 08:30

Lõpp hea, kõik hea: Katariina tunnistab, et romaanivõistlusel saadud tunnustus oli tema jaoks väga suur üllatus. Seepärast oli ta ka auhindade jagamisel omajagu kohmetu. „Imestasin, et kuidas minu romaan – see oli kiiruga tehtud ja käsikirigi oli veel toores,“ kõneleb ta ja tunnistab, et kui raamat oleks romaanivõistlusel põrunud, poleks ta seda ilmselt avaldada julgenudki.

Foto: Marten-Jaan Martšenkov

Suve hakul Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel Margus Karu auhinna vääriliseks tunnistatud „Ohverduste sügis“ on näitlejanna Katariina Libe esimene romaan. „Olen raamatuid varemgi kirjutama hakanud, aga need on kõik pooleli jäänud,“ avab naine oma kirjanikutee tausta.

„See, et mul oli tähtaeg ees, oli väga hea, sest muidu ei oleks ma seda raamatut valmis saanud,“ ütleb Katariina (34) muigamisi, vihjates sellele, et töö ja laste kõrvalt romaani kirjutamiseks aega leida on paras väljakutse. „Aga tegin endale kava, kui palju ma iga nädal kirjutama pean, ja siis jälgisin seda,“ ütleb ta. Raamat sai valmis umbes kolme kuuga.

Samal teemal

10.11.2021
Katariina Libe andis välja romaani „Ohverduste sügis“: see sobib hästi teismelistele, kes just hakkavad elu enda jaoks lahti mõtestama