Kultuur

LUGEMISSOOVITUS | „Minu Florida“ õpetab tähelepanu pöörama teekonnale 

Silja Paavle, 21. oktoober 2021 22:04

Kerli Kirch Schneideri raamat „Minu Florida. Vabandust, härra politseinik!“ kirjastuselt Petrone Print.

Foto: Silja Paavle

See, kuidas sa oma elu elad, on sinu enda valik. Kulunud tõdemus, kuid ometi vajab see ikka ja jälle meeldetuletamist. Kerli Kirch Schneideri „Minu Florida. Vabandust, härra politseinik!“ on selleks hea abivahend.

Igaüks teab – kui argipäev ning tulevikuväljavaated hakkavad ahistama, on kõige kindlam viis ahelate purustamiseks võtta ette mõni pöörane samm. Näiteks põrutada kuskile reisile. Nii juhtub ka selle teose peategelastega, kolme särtsaka noore eestlannaga, kes lähevad otsima seiklusi päikeselisse Floridasse.

Minu jaoks oli kaasakiskuv osa ka raamatu filmirežissöörist autori enesetäiendusteekond sealsetes koolides, mis on seotud ka paar aastat Eestis linastunud ning rahvusvahelistel filmikonkurssidel auhindu noppinud lühifilmi „Virago“ sünniga, mis läks väga hinge.

Põnev oli lugeda ka orkaan Irma tulekust ning turvaliselt Eestimaalt pärit inimese suhtumist paanikasse, mis kohalike seas Irmageddonit oodates maad võttis. Ja miks raamatu alapealkiri on just selline, nagu see on – härra politseiniku ees vabandades. Miks, lugege juba ise.

Sest igatahes on „Minu Florida“ kirja pandud nii põnevalt ja lustlikult, et enne raamatu viimase punktini jõudmist seda naljalt käest panna ei saa. See on ehe kinnitus asjaolule, et kui tahta, saab hakkama igas olukorras – ja Eesti naine saabki, alati! – ning et alati on võimalik positiivseks jääda. Ning ükskõik kui kiiresti ja kaugele sa ei põgeneks, kui saavad kumminaalmaksud ja konnasilmad su ikka kätte. Kui meenutada Pipi Pikksukka. Küsimus on lihtsalt selles, kas sa oled teekonda nendeni nautinud või ei. „Minu Florida“ peategelased ilmselgelt on ning loodetavasti innustavad oma teekonnale tähelepanu pöörama ka lugejaid.

Samal teemal

15.08.2021
„JÄRGMINE PEATUS“ | Uhked juudipulmad Floridas: noored ise on vaid väike killuke, pidu on eelkõige perele mõeldud