Foto: Unsplash
Silja Paavle 24. august 2021 18:01

„Kaotasin kõik – nii selle, mis mul enne haigestumist oli kui ka iseenda ehk selle, kes ma enne haigestumist olin. Ma tõmbusin endasse ja püüdsin kõige eest põgeneda, ma olin totaalne inimvare,“ meenutab värskes Naistelehe podcast'is Mõttekoht kogemusnõustaja Silver Kleimann-Leimann oma haigestumist depressiooni ja ärevushäiresse.

Silver nendib, et depressioon ja ärevushäire halvasid tema igapäevase tegevusvõime. Tüüpilise mehena ei tahtnud ta esiotsa aga  abi otsida – ta otsustas, et peab olema tugev ja ise hakkama saama. Teisalt mõistis ta, et midagi hullu on lahti, ning läks perearstilt abi otsima. Sellest sai alguse ka tema teekond paranemise teel.

Silver räägib saates avameelsest oma viie aasta pikkusest haigusperioodist. Kuid selle kõrval räägib ta ka levinud põgenemisviisidest, mida inimesed probleeme tajudes kasutavad, ning annab ka kasulikke näpunäiteid haigusest taastumiseks – see ei ole lihtne ja võib kaasa tuua tagasilööke, kuid iga sihikindel samm sellel teel on astumist väärt.

Kogemusnõustaja Silver Kleimann-Leimann

Foto: Erakogu

Kõike seda teades ning teadvustades on võimalik paremini iseend või mõnd oma lähedast mõista ning paremini abi otsida.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.