Ilu ja mood

KAUNITE KIHARATE HEAKS! Riisivesi muudab juuksed pikaks, tugevaks ja läikivaks (1)

Toimetas Terttu Jazepov, 29. august 2021 15:08
Foto: Pexels

Riisiveest räägitakse kui imelisest vahendist, mis muudab juuksed tugevamaks ja paneb need kasvama. Kuigi sotsiaalmeedias on riisivett hakatud kiitma alles hiljuti, on see Hiina naiste seas kasutusel olnud juba aastasadu. Trihholoog Hannah Gaboardi selgitab, mis teeb riisiveest imeeliksiiri ja kuidas seda kasutada.

Miks on riisivesi juustele kasulik?

„Kuna riisivees on palju tärklist, aitab see juustel paksemad ja kohevamad välja näha. Riisis sisalduvad vitamiinid, mineraalid ja antioksüdandid toetavad karvanääpse ja neil on hea pinnas kasvamiseks. Sa märkad, et su juuksed murduvad vähem, neid langeb vähem välja ja on säravamad,“ räägib Gaboardi.

Kuidas riisivett kasutada?

Trihholoog soovitab pärast šampooniga pesemist riisivee 20 minutiks juustesse jätta ja seejärel juukseid taas puhta veega loputada.

Kas riisivesi aitab kaasa juuksekasvule?

Riisis sisalduvad mineraalid, toitained ja antioksüdandid toetavad ja tugevdavad karvanääpse ja peanahka. „Juuste kasvamine sõltub väga paljudest teguritest ja sinu juuksetüübist, kuid kui sinu toidulaud ja eluviis on tervislikud ning sa hoolitsed oma juuste eest, aitab riisivesi vähendada juuste murdumist ja hõrenemist.“

Kui tihti tuleks riisivett kasutada? 

„Kui sul on väga õhukesed ja rasused juuksed, kasuta riisivett iga 10 päeva tagant. Paksemate juuste puhul võid seda teha iga viie päeva tagant. Ära kasuta seda tihedamini, sest see võib juuksed kuivaks muuta,“ õpetab Gaboardi. 

Mis aineid võib riisivee asemel kasutada?

Trihholoog ütleb, et kui soovid tugevamaid juukseid, mis vähem murduksid ja välja langeksid, võid kasutada munakollast, milles on palju proteiini. E-vitamiini ja rasvhappeid sisaldavad avokaadod on väga head juuste niisutamiseks. Neile, kellel on väga kuivad ja kahused juuksed, soovitab trihholoog kasutada kookosõli.

 Allikas: Stylist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee