Kultuur

Lisatud treilerid!

Vaata, milliseid Tartuffil linastuvaid väärtfilme saad sel nädalal vaadata veebikino vahendusel 

Silja Paavle, 2. august 2021 11:24

„Diana pulmapidu“ on paeluvalt humoorikas lugu suhetest, perekonnast ja armastusest.

Foto: Tartuff

Kui Tartu Raekoja platsil täna algav armastusfilmide festival Tartuff jääb vahemaa või mõne muu põhjuse tõttu kättesaamatuks, ei maksa meelt heita - valikut väärtfilmidest näeb ka PÖFFi veebikino vahendusel.

„Kuna COVID-19 levik on taas tõusuteel ja me peame olema ettevaatlikud, siis selleks, et kõigil filmihuvilistel oleks võimalik turvaliselt festivalist osa saada, esitleme PÖFFi veebikinos väikest valikut meie kavast,” ütles Tartuffi juht Kristiina Reidolv.

Kokku jõuab Elisa veebiplatvormil Elisa Stage tegutseva PÖFFi veebikino ekraanile seitse Tartuffi linateost, mida on võimalik vaadata üle terve Eesti.

India režissööri Prithvi Konanuri sotsiaalses draamas „Kus on Pinki?“ läheb kaduma kaheksakuine beebi, tõstatades sealses ühiskonnas valusa teema, milleks on laste varastamine ja müümine.

Hispaania draama „Kärgatus“ režissööri Ainhoa Rodríguezt lummavad Lõuna-Hispaania kolkakülade naiste eepilised lood, mis on välja kasvanud patriarhaalsest keskkonnast.

Norra lavastaja Charlotte Blomi draamakomöödia „Diana pulmapidu“ jälgib lapse silmade kaudu tema vanemate kooselu, kus tõusud vahetuvad mõõnadega ja pisarad naeruga.

Dokumentaalfilmidest on kavas Itaalia režissööri Francesca Mazzoleni „Punta Sacra“ – värvikas lugu Rooma külje all tegutsevast illegaalsest kogukonnast.

India režissööride Rintu Thomase ja Sushmit Ghoshi vändatud dokumentaalfilmis „Tulega kirjutades“ võitlevad ühiskonna kõige madalamast kihist pärit India naisajakirjanikud võitlevad sule ja kaameraga ebaõigluse vastu ning USA režissööri Rodney Ascheri „Viga maatriksis“ uurib, kas meie elu on tõesti simulatsioon – nagu kultusfilmis „Matrix”.

Iiri dokumentalisti David Burke´i „Küborgide isa“ toob vaatajani loo neuroloog Phil Kennedyst, kes lasi teaduse nimel paigaldada oma ajusse elektroodidega varustatud implantaadi.

Kaks viimast filmi on seotud tänavuse Tartuffi alateema teadusega.

Veebikino üksikpilet maksab kuus, mitmekesi vaatamise pilet 11 eurot. Filmi saab hakata vaatama kohe pärast selle Tartu seansi lõppu ja pilet kehtib kuni 11. augusti hilisõhtuni. Kõigil mängufilmidel on eestikeelsed subtiitrid. Filmid on kättesaadavad ainult Eestis ning virtuaalsete seansside piletid on juba müügil.